У Запоріжжі закрили гуртожиток, де виявили спалах коронавірусу

Автор
412
У Запоріжжі закрили гуртожиток, де виявили спалах коронавірусу

Біля гуртожитку встановлено пост поліції.

У Запоріжжі в одному з гуртожитків виявили 13 хворих на коронавірус. Гуртожиток закрили, хворих відправили на лікування, а контактних - на обсервацію.

"Першою захворіла жінка. Сімейний лікар поставив попередній діагноз, хвору госпіталізували. Діагноз підтвердився. Після чого, був перевірений весь 5-й поверх, де мешкала хвора, протестовані усі мешканці і підтвердилось ще 11 випадків, але вони безсимптомні. Наразі гуртожиток закрито на вхід і вихід. Будуть перевірені і решта мешканців", - коментує голова Олександрівської райадміністрації Валерій Мостовий.

Мешканці гуртожитку говорять, що жінка хворіла близько 8 днів: в неї була підвищена температура, вона задихалась, проте госпіталізували її лише тоді, стан геть погіршився. Сьогодні в мерії екстренно скликали засідання "карантинної" комісії. Говорять: хворих 13, усього в гуртожитку мешкає близько 200 людей.

У Подільську сімейний лікар заразив коронавірусом 32 колег

Жінку, що захворіла першою, госпіталізували до обласної інфекційної лікарні, інфікованих людей - до 7-ї міської лікарні. Мешканців, в яких не виявили хворобу, але вони контактували з інфікованими, відправили на обсервацію до 8-ї лікарні.

"Ми роздамо телефони безкоштовної доставки продуктів, води, телефони керуючої компанії, адміністрації, аби люди, які залишаються у гуртожитку могли зв'язатись, у разі, якщо будуть виникати питання. Будемо їх максимально ізолювати", - заявив Мостовий.

У місті Подільську зафіксували більще випадків коронавірусу, ніж в Одесі

В міськраді запевняють, що тести на виявлення коронавірусу будуть зроблені всім без виключення мешканцям гуртожитку, адже більшість хворих не мали жодних симптомів хвороби, але були її переносниками. В гуртожитку проводиться дезінфекція.

Наразі медики мають встановити коло контактних осіб, які не проживають у гуртожитку. Мова йде не лише про родичів хворих, а й працівників підприємств, які обслуговують гуртожиток.