Кількість смертельних водойм в Україні вражаюча
- Дата публікації
- Автор
В Україні 2019 року в багатьох водоймах загинуло майже все живі.
Згідно з висновками Національної екологічної ради України, причинами цього стають маловоддя, різні скиди забруднених вод і зими без снігу, повідомляють «Украіїнські новини».
Згідно з повідомленням, в Україні за останні чотири роки спостерігається катастрофічне маловоддя. Водойми наповнюються максимум на 70% від норми. Це призводить до зміни їх гідрологічного циклу. А також сприяє інтенсивному забрудненню. Дозволені скиди забруднених (вторинних, очищених і слабо очищених) вод розраховуються виходячи з наповнюваності водойми на 100%. Тому умовно "неповні" водойми забруднюються ними сьогодні надміру.
Лише 2019 року у вітчизняні водойми скинуто понад 2 млрд кубометрів різних стоків. З них 1/3 це неочищені скиди.
У результаті, в 2140 водоймах загинули всі або майже всі водні живі ресурси.
"лише за останні місяці відбулися резонансні отруєння у Херсонській, Сумській, Полтавській, Житомирській областях. Під час них загинули не лише риби, але й жаби, черепахи, бобри, качки тощо", - звертають увагу екологи.
Також вони кажуть, що безсніжні зими можуть заподіяти набагато більше шкоди, ніж може здатися.
В україні запустять екологічну платформу — ECO Platform"Все у природі взаємопов'язано. Безсніжна зима внесе свої корективи у природу. Мало того, що це може призвести до скорочення врожаю, а й так само завдасть удару по всьому харчовому ланцюжку. Весняні розливи сприяли розмноженню комарів та інших комах. Немає розливів... немає комах, які є кормом для багатьох птахів і водних мешканців. Що призведе до проблем їхнього харчування ", - пояснив глава Національної Екологічної Ради України Олександр Чистяков.
Нагадаємо, стрімка зміна клімату, і забруднення вод є причинами того, що у нашій країні прискорилося зникнення річок. Лише за роки незалежності в Україні зникло більше 10 тисяч малих річок.