"Ніяке не російське": Авраменко пояснив, як правильно казати — голитися чи бритися

Читать на русском
Автор
523
Бритись чи голитись
Бритись чи голитись. Фото Pixabay

В українській мові вживаються обидва слова

В українців часто виникають сумніви щодо правильного терміну багатьох вживаних слів. Наприклад, будь ласка чи прОшу, або — бритися або голитися.

Дехто вважає, що слово "бритися" є запозиченою формою з російської мови і його краще не вживати. Але чи це дійсно так? Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко поставив крапку у дилемі.

"Хтось каже, що "бритися" – слово російське, тож його треба уникати. Ні, це хибна думка, ніяке воно не російське. Слово "бритися" поширене в різних слов’янських мовах. Крім того, усі слов’янські мови мають слово "бритва", – наголосив мовознавець.

Авраменко зазначив, що кожен може обирати слово, яке йому більше до вподоби."Насамкінець лише додам, що дбаючи про чистоту свого мовлення ви поважаєте не тільки себе, а й своїх співрозмовників", – підсумував вчитель.

Раніше ми писали про те, чому українські прізвища походять від тварин та рослин. При формуванні прізвища чи прізвиська враховували як практичність, і символічне значення. Також "Телеграф" повідомляв, як в Україні пропонують скоротити кількість шкільних предметів.