Як ми працюємо

Наші цілі

ЗМІ як четверта влада не лише причетні до побудови демократичного майбутнього конкретної держави, але у своїй роботі також несуть моральну та юридичну відповідальність перед читачами. Глобальними задачами для нас є робота задля зростання України у міцну та незалежну країну, локально ж ми виносимо на публічний загал соціальні та політичні пороки суспільства, контролюємо органи влади та доставляємо нашим читачам достовірну інформацію про те, що відбувається у країні та світі.

Наші принципи

У своїй діяльності "Телеграф" керується правилами класичної журналістики. При підготовці матеріалів ми завжди дотримуємось принципів, які лежать в основі нашої роботи. Вони були узгоджені з колегами з моменту створення ресурсу у 2012 році і доповнюються по мірі трансформації та росту видання.

- Фактчекінг

Ми поважаємо свого читача, а тому обовʼязково перевіряємо всі наші матеріали перед публікацією. Нам важливо дати для вас найдостовірнішу інформацію без оціночних суджень по тексту.

- Джерела

Для створення зваженої картини інформаційного дня ми використовуємо лише перевірені джерела інформації. При написанні новин та статей ми враховуємо фактор інформаційної війни та тренд на громадянську журналістику. Передати нам інформацію може кожен наш читач, відправивши її на пошту [email protected] з поміткою "Від читача". Однак навіть після отримання таких даних редакція повинна отримати підтвердження.

- Експертність

Всі важливі події, ініціативи та заяви обовʼязково розглядаються спеціалістами, яким довіряє редакція. Їх думка яких може бути представлена як у форматі новини, так і у вигляді колонки, або ж буде використана при написанні статті. У матеріалі має бути чітко обгрунтовано, чому цей експерт є компетентним у конкретному питанні. Просто використання слова "експерт" є неприпустимим.

- Доступність

Розповідати складні речі простими словами — великий талант. І у авторів "Телеграфу" він, безумовно, є. Ми розберемо юридичні тонкощі будь-якого законопроєкту або рішення, щоб показати що зміниться саме для вас. Для візуальної наочності ми використовуємо формат "Інфографіка".

- Оперативність

Ми цінуємо ваш час, тому надаємо новини не лише в доступній формі, а і швидко. При цьому оперативність подачі матеріалів не погіршує їх якість. Першими важливі новини зʼявляються у нашому телеграм-каналі — https://t.me/telegraf_com_ua

- Позиція

У своїй роботі ми уникаємо оціночних суджень авторів, окрім виняткових випадків — авторських колонок та статей. Всі оцінки будуються на основі аналізу відомих фактів або здобутої нами інформації та підкріплюються думками експертів. При цьому видання чітко сповідує проукраїнську позицію і в жодному випадку не ставить під сумнів, що Донбас та Крим — це Україна.

- Етика та мораль

Портал виступає проти дискримінації за расовою, релігійною, гендерною, сексуальною або іншою приналежністю. Матеріали та заяви не повинні принижувати окремих людей або групу осіб. Редакція строго виступає проти будь-яких закликів до насильства або переслідувань. 

- Закон

Видання працює в рамках правового поля, а тому поважає поняття презумпції невинуватості. Редакція чітко слідкує за формулюваннями, які використовуються щодо осіб, відносно яких йде кримінальне або інше провадження. Лише судовий вирок дає право називати особу винуватою в тому чи іншому злочині.

- Право на приватність

Як журналісти ми дотримуємось принципу недоторканості приватного життя, однак у виключних випадках, коли це важливо для суспільства і може мати конкретний вплив на ситуацію в країні або за її межами, залишаємо право на публікацію інформації, фото або відео щодо публічних осіб.

- Соціальна активність

- В епоху соціальних мереж видання підтримує бажання співробітників вести активну публічну діяльність в соцмережах, в тому числі просуваючи власні матеріали. Разом з тим "Телеграф" закликає членів команди утриматися від використання образливих або/та дискримінаційних суджень та висловлювань відносно осіб або певних категорій громадян. У своїх приватних акаунтах співробітники висловлюють власну думку, озвучування позиції редакції відбувається у виключних випадках за погодженням з керівництвом. Аналогічне відношення редакції до публічних виступів та висловлювань наших авторів поза соцмережами.

Формати видання "Телеграф"

- Новина

Класична новина передає інформацію у форматі "Що, де і коли сталося та які наслідки матиме". Новина має наступну структуру: заголовок, лід (перший абзац, де передається основна суть події чи висловлювання), джерело, основний текст (який містить підтверджуючу цитату спікера або цитування документу, а також подробиці), бекграунд (посилання на попередні новини за темою, а також матеріали, які детальніше розповідають про ситуацію навколо описаної теми чи події).

- Стаття

В статтях журналіст розповідає про актуальні процеси або події, що відбуваються в країні або за її межами. Матеріал повинен бути логічно обгрунтованим та бути побудованим на конкретних фактах та свідченнях. Авторські висновки підкреслюються експертами та джерелами, які знайомі з ситуацією. В матеріалі також оцінюються сценарії майбутнього розвитку подій.

Вказані вимоги стосуються як класичних статей, так і репортажів та розслідувань. Задля власної безпеки у виключних випадках авторам дозволяється використовувати псевдонім та не розкривати імена джерел.

Експертна стаття готується компетентним спеціалістом, автор зобовʼязаний розглянути проблему з різних боків та виважено і логічно викласти матеріал у текстовій формі. Використання псевдоніму в експертних статтях забороняється.

- Блог

Матеріал, підготований членами редакції або відомими політичними, публічними діячами, бізнесменами, де автор висловлює свою думку щодо резонансних подій або дає власну оцінку певній ситуації або заяві. Матеріал повинен відповідати етичним нормам та мати лише одного автора. В рубриці "Блоги" можуть використовуватись тексти авторів з соцмереж. Редакція може не розділяти думку автора, висловлену в цій рубриці.

- Інтервʼю

Розмова журналістів "Телеграфа" або позаштатних авторів з особами, до яких є суспільний інтерес. Коло таких осіб досить широке, їх актуальність оцінюється редакцією до моменту проведення інтервʼю. Розмова може проводитись як в очному форматі, так і в дистанційному. Також можливий формат бліц-інтервʼю — короткої бесіди на 3-5 питань.

*Погодження

Ми розуміємо важливість прямого діалогу і тому особливу увагу приділяємо формату інтервʼю. Перед публікацією матеріал проходить процес погодження зі спікером, однак це не означає, що спікер може якимось чином докорінно змінити текст. Погодження проводиться задля виправлення фактичних неточностей та помилок, уточнення цифр та дат, які могли бути невірно озвучені співрозмовником.

Під час погодження забороняється змінювати стилістику тексту — над формою працює автор та редактор. Співрозмовник не може видалити слова, які були сказані під час інтервʼю. Тим не менш, у виключному випадку респондент може уточнити свої слова, які можуть бути не так трактовані читачем. Респонденту забороняється видаляти чи коригувати питання автора. 

У випадку непорозуміння зі співрозмовником та неможливості знайти спільну мову, редакція залишає за собою право передати суть непрямою мовою, без цитати спікера. Інтервʼю погоджуються лише на рівні цитат, без редакційних елементів: заголовка, підзаголовка, ліду, врізів, довідок тощо.

Погодження інтервʼю може проходити не більше чотирьох днів з дня відправки автором. У випадку відсутності фідбеку за цей проміжок часу, редакція залишає за собою право публікувати інтервʼю у тому вигляді, який було надіслано респонденту.

Також на порталі існують формати "Результати дня/тижня", "інфографіка" та "анекдот", які викликають широкий інтерес у аудиторії і виконуються у виключній формі подачі.