Це спроба захоплення влади: Лукашенко відреагував на створення ради опозиції
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Олександр Лукашенко відреагував на створення опозицією координаційної ради, назвавши це спробою захоплення влади "з усіма наслідками, що випливають". Про це він повідомив сьогодні на нараді з членами Ради безпеки, повідомляють в "БЕЛТА".
Олександр Лукашенко зазначив, що "в країні створили якийсь опозиційний штаб для передачі влади".
"Вони нам підкидають іншу сторону. І вимагають ні багато ні мало - передати їм владу. Значить, ми це розцінюємо однозначно: це спроба захоплення влади з усіма наслідками, що випливають", - заявив білоруський лідер.
"Тому я хочу попередити тих, хто увійшов в цей штаб, що ми будемо вживати адекватних заходів. Але виключно за конституцією і законом. У нас достатньо цих заходів, щоб остудити деякі гарячі голови", - попередив Лукашенко.
Він також висловився щодо складу опозиційного ради.
"З колишніх" прмкоритників", як вони їх називають. Там колишні, скривджені, які колись були схожі у владі, і відверто відв'язані нацисти. Подивіться цей список", - сказав він.
Відзначимо, згідно з рядом ЗМІ, раніше в штабі суперниці Лукашенка на виборах Світлани Тіхановської заявили, що перше засідання координаційної ради опозиції Білорусії призначено на вівторок, на ньому будуть сформульовані вимоги до влади.
Ситуація в Білорусії
9 серпня в Білорусії пройшли президентські вибори. За остаточними даними Центрвиборчкому країни Тіхановська набрала 10,1% голосів виборців. Олександр Лукашенко отримав 80,1% голосів.
Білоруси не згодні з результатами виборів, в країні вже тиждень тривають масові акції протесту.
У неділю, 16 серпня, в Мінську на протести вийшли від 100 до 200 тисяч осіб, мітинг вважається можливо найбільшим в історії незалежної Білорусії.
Всі кандидати в президенти Білорусії, крім Олександра Лукашенка, оскаржили результати виборів. Однак, ЦВК Білорусії відхилив усі пропозиції, скарги на невизнання підсумків виборів президента.
Світлана Тіхановська заявила, що готова стати національним лідером в країні, щоб Білорусь "заспокоїлася і увійшла в нормальний ритм".
17 серпня оголошено загальнонаціональний страйк. Протестуючі висунули ряд вимог до Лукашенка, він в черговий заявив, що нових виборів в Білорусії не буде. Також він вважає, що зміна влади зруйнує економіку країни.