Дубілет роз’яснив законопроект, який скасовує "архаїзм" щодо друку законів в офі

Автор
Дубілет роз’яснив законопроект, який скасовує "архаїзм" щодо друку законів в офі

Дубілет, розповів, що деякі українці хвилюються, що папір надійніше.

Скасування обов'язкової публікації законів у друкованих виданнях не дозволить заднім числом підміняти тексти актів завдяки електронно-цифровому підпису. Про це міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив у Facebook, передає УНН. 

Дубілет, розповів, що деякі українці хвилюються, що скасування публікацій законів у друкованих виданнях може дозволити заднім числом підміняти тексти актів. Мовляв, папір надійніше.

"Публікація актів буде не просто на веб-сторінці, як текст на якомусь новинному виданні. Буде публікуватись документ з накладеним електронно-цифровим підписом (ЕЦП) з міткою часу…ЕЦП дає гарантію, що цей документ неможливо змінити. Якщо хоча б одна літера змінюється — це легко побачити", - написав Дубілет.

За його словами, всі бачать час накладання ЕЦП на файл. Цей час синхронізується з центральними серверами АЦСК.

"Тобто варіант, коли текст змінюється і потім на нього накладається новий ЕЦП, теж неможливий", - зазначає Дубілет.

Також міністр Кабінету міністрів розповів, що підробити ЕЦП практично не можливо.

"Чи можна якось примудритися і підробити ЕЦП? Або якось змінити час підпису? Якщо ви трохи розбираєтеся в цьому питанні, то знаєте, що це практично неможливо. Якщо не розбираєтесь, просто повірте на слово. Якби раптом хтось поставив таке собі за мету, навіть складно уявити масштаб цієї спецоперації...", - написав Дубілет.

Окрім того, Дубілет пояснив, що кожен акт, коли приймається, за законом розсилається у паперовому вигляді в усі ключові архіви.

"Тобто, навіть якщо станеться якийсь апокаліпсис або підміна, папір зможе прийти на допомогу!", - додав він.

Нагадаємо, Кабмін подав до ВР законопроект щодо скасування друку законів в офіційних газетах.