Ваші предки купалися в грошах, якщо у вас таке прізвище: перевірте своє у списку

Читать на русском
Автор
781
Згенеровано ШІ ("Телеграф") Новина оновлена 22 травня 2024, 09:43

Усього таких прізвище налічується близько 20

Завдяки прізвищу можна визначити, чим займалися наші предки, які в них були риси характеру і навіть їхня приналежність до того чи іншого соціального класу. Наприклад, є низка прізвищ, які давали виключно багатим людям.

Про це у своїй роботі "Сучасні українські прізвища" пише мовознавець Юрій Редько. Зазначається, що такі родові імена говорять про класове розшарування у суспільстві.

Загалом таких прізвищ налічується близько 20. При цьому за деякими з цих родових імен важко відразу зрозуміти, що вони належали саме багатим людям.

Список родових імен, які наші предки давали цій категорії людей:

  • Багач (Богач) – найбільше це прізвище поширене у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій та Іфано-Франківській областях. Від неї також утворилися такі: Богачевич, Богачевський, Богатчук, Богатирський, Багацький та Богачишин.
  • Дука — це синонім до речі багатій. Похідне від нього – Дученко.
  • Скоробогатий чи Скоробогацький – таке прізвище раніше отримували люди, які могли швидко розбагатіти.
  • Дідич – так називали багатія, який став власником цілого села. Таке прізвище найбільш поширене у Київській, Львівській та Івано-Франківській областях.
  • Панич, Панчик, Панік, Панонько, Паночко, Панця, Панів – ці прізвища також говорять про статус та багатство. Вони були утворені від слова "пан".

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, які прізвища вказують на князівське походження. Усього їх є 15.