Земельна реформа почне впливати на економічне зростання лише у 2022 році
- Дата публікації
- Автор
У перші два роки вона не матиме впливу на зростання економіки країни.
Земельна реформа в Україні триватиме приблизно сім-вісім років, у перші два роки вона не матиме впливу на зростання економіки країни, вважає генеральний директор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса.
"Насправді земельна реформа наразі не завершиться... Ми відкриваємо новий етап, і він триватиме сім-вісім років щонайменше. Всі почнуть потроху скуповувати землю, формувати масив полів, але це все одно дуже довгий процес", - сказав Ліссітса під час щорічної спільної зустрічі Європейської бізнес асоціації EBA Global Outlook: Boosting Investments у четвер.
Згідно з прогнозом, який озвучив голова і засновник інвестиційної компанії "Драгон Капітал" Томаш Фіала, відкриття ринку землі у 2020 році збільшить економічне зростання України на 0,4% ВВП і на 0,7% ВВП у 2021 році.
Україна зробила експорт овочей на 339 мільйонів доларівОднак Ліссіца з такими припущеннями не погодився. На його думку, земельна реформа вплине на зростання економіки лише у 2022-2023 роках.
"Ну, можливо у 2022-2023 роках вплине, але не раніше. Цього року - однозначно ні: три місяці ринку - жовтень, листопад, грудень, у цей період не відбудеться абсолютно нічого. Всі чекатимуть, природно, високої ціни. В середньому пайовики в різних регіонах країни очікують ціну таку саму за земельний пай, яка дорівнювала б вартості квартири в обласному центрі, що спочатку апріорі неможливо. Тому транзакції на ринку будуть у межах 5%, що на ринку не відіб'ється", - пояснив Ліссітса.