Милованов: Громади будуть вирішувати, як врядувати своєю землею

Автор
Милованов: Громади будуть вирішувати, як врядувати своєю землею

Милованов розповів про запобіжники для перевірки коштів на купівлю землі.

Міністр економіки Тимофій Милованов розповів про запобіжники для перевірки походження коштів на купівлю землі.

Про це він сказав в ефірі Еспресо.TV.

"По-перше, регулятор в Україні вже є — Держгеокадастр. Він був корумпований, ми його зараз вичистили", - сказав міністр.

Він наголосив, що сама ідея полягає в децентралізації.

"Один із законопроєктів — якраз про децентралізацію, про те, що громади будуть вирішувати, як врядувати своєю землею", - повідомив Милованов.

Стосовно джерела грошей, то, за його словами, в законопроєкті наявні запобіжники.

"Перший запобіжник — треба платити лише безготівкою. Це означає, що можна прослідкувати джерело грошей. Або людина показує, яким чином вона заробила, або компанія, або вона бере в борг, кредит, то автоматично вмикається фінансовий моніторинг і перевіряє всіх пов'язаних осіб, щоб не було незаконного збагачення або невідомого джерела грошей", - підсумував міністр.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 6 лютого, Верховна Рада розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту 2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Земельна реформа має надати переваги фермерам

Народні депутати від фракції "Батьківщина" і "Опозиційна платформа - За життя" блокували трибуну та президію.

Верховна Рада 13 листопада 2019 року ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10), який зокрема передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж землі.