Досьє Мар'яни Володимирівни Безуглої

Дата народження: 17.05.1988

Місце народження: Київ

Знак зодіаку: Телець

Сімейний стан: невідомо

Соціальні мережі: Facebook

Мар'яна Володимирівна Безугла — політична діячка, народний депутат України 9-го скликання від партії "Слуга народу", заступниця голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Свого часу працювала лікарем-терапевтом. У минулому учасниця бойових дій. Була на фронті під час війни на Донбасі.

Після демобілізації Мар'яна Безугла продовжила цивільну кар'єру у Військово-медичному департаменті Міноборони. Очолювала програму "Реформа системи медичного забезпечення Збройних сил".

Освіта

У 2005 році Безугла закінчила з золотою медаллю Гімназію № 117 імені Лесі Українки з поглибленим вивченням іноземних мов. Крім української, володіє англійською, німецькою і французькою мовами.

Мар'яна Володимирівна Безугла вищу освіту здобула в Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".

У 2011 році продовжила навчання в інтернатурі Української військово-медичної академії, спеціальність "Внутрішні хвороби".

У 2023 році вступила до магістратури у Київський національний університет імені Тараса Шевченка на заочне навчання за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування".

Родина

Батьки Мар'яни Безуглої заможні люди. Родина багато подорожувала, донька об’їздила з ними 50 країн.

Мама Валентина Терещенко — лікарка, професорка, у минулому завідувачка кафедри в Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця.

Батько Володимир Безуглий — бізнесмен, власник численних активів, зокрема Київський завод "Граніт". Був співзасновником Фонду для пенсіонерів МВС з 1990-х по 2022 рік.

Щодо особистого життя Мар’яни Безуглої офіційної інформації майже немає. Невідомо, чи є у неї чоловік.

Кар’єра в політиці

У 2019 році обрана народною депутаткою 9-го скликання по округу №217 (Оболонський район міста Києва). Була кандидаткою від партії "Слуга народу".

Після вступу до фракції "Слуга народу", стала заступницею голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, головою підкомітету запровадження цінностей і стандартів НАТО, міжнародного військового співробітництва та миротворчості.

У грудні 2019 року Безугла увійшла до складу Міжфракційного об'єднання "Гуманна країна", створеного за ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

У травні 2021 року Мар’яна Безугла очолила тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, які могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України.

Заступниця Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО.

Компромат і скандали

У 2021 році Мар’яна Безугла очолила тимчасову слідчу комісію Верховної Ради, яка розслідувала справу "вагнерівців" щодо ймовірного зриву спецоперації української розвідки з затримання бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер", які воювали проти України на Донбасі. Мар’яна Безугла, як голова ТСК, заявляла, що це була не спецоперація, а "спеціальний захід" Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

У травні 2022 року Безугла опинилася в центрі ще одного скандалу. Вона була співавторкою проєкту закону №7351, яким фактично дозволялося бойовим командирам застосовувати зброю військовослужбовців для припинення кримінального порушення, включаючи непокору, опір, вчинення насильства чи дезертирство.

У червні 2022 року журналісти Яніна Соколова і Юрій Бутусов, а також голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай звинуватили народну депутатку в намаганні керувати військовими.

У липні 2022 року був публічний конфлікт з народним депутатом від "Слуги народу" Миколою Тищенком. Вона звернулася до керівниці партії Олени Шуляк та керівника фракції Давида Арахамії з вимогою виключити нардепа Тищенка з партії "Слуга народу".

У серпні 2022 року Безугла назвала відому українську волонтерку Дану Ярову "фейковою", після чого у мережі почався скандал. Інші волонтери не стали мовчати та відповіли на випад Безуглої.

У лютому вона звинуватила нардепів Ярослава Железняка й Олексія Гончаренка у "хайпі під час війни та за рахунок війни". Народні депутати посміялися над Безуглою.

У листопаді 2023 року, під час планування державного бюджету на 2024 рік, Мар’яна Безугла зробила заяву, що головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний нібито не надав план на наступний рік. Вона також закликала військове керівництво піти у відставку.

Пізніше депутатка запропонувала проєкт посилення мобілізації та заявила, що Залужний підтримав його окремі пункти.

5 січня 2024 року у Комітеті Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки більшістю голосів рекомендував парламенту відкликати Безуглу з посади заступниці голови Комітету. Проте відповідну постанову не вдалося винести на розгляд на найближчому засіданні Верховної Ради 10 січня.

Уночі 11 січня Безугла заявила, що виходить із фракції та однойменної партії "Слуга народу". І також відмовляється від посади заступниці голови парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони. Вона зазначила, що вже написала відповідні заяви, і заявила: "Слабка фракція і партія у війну мені не потрібна".

У лютому 2024 року Безугла відзначилася ще в одному скандалі. Нардепка звинуватила чоловіка своєї колеги Вікторії Сюмар в тому, що той лише вдає, ніби воює, проте отримує гроші від ЗСУ. Безугла стверджувала, що Дмитро Христюк жодного дня не був на фронті, а нагороду "Срібний хрест" від ексголовнокомандувача Валерія Залужного чоловік отримав просто так.

Новий скандал у кінці березня 2024 року розпочався після того, як депутатка разом зі своєю колегою Галиною Третьяковою подали до Ради резонансний законопроєкт №11104. У ньому пропонувалося, щоб українців могли позбавляти волі за присвоєння державних функцій, наприклад, за представлення своєї держави на міжнародних заходах без надання на те повноважень та погоджень. Його розцінили, як спробу "узурпації влади" та закручуванням гайок опозиції.

У квітні Безугла відреагувала на заяву експрезидента Петра Порошенка про намір висувати свою кандидатуру на наступних виборах. Вона спробувала пожартувати з політика, і теж виявила бажання піти в президенти. При цьому вона висловила думку, що зможе скласти йому конкуренцію. Безугла написала: "Петро Порошенко, підемо разом! Маю приблизно такі ж шанси". Користувачі мережі пост Безуглої сприйняли неоднозначно. Дехто розкритикував нардепку.

Пов'язані публікації