Ліквідація тіньового ринку ПДВ заощаджує державі щомісяця 1-2 мільярди

Автор
326
Ліквідація тіньового ринку ПДВ заощаджує державі щомісяця 1-2 мільярди

"Білий" бізнес став менше витрачати часу на доведення того, що операції були реальними.

Вдосконалена система моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних з ПДВ дає змогу державі економити близько 1-2 млрд гривень щомісяця. Про це в ході наради за участю Прем’єр-міністра Олексія Гончарука щодо запуску оновленої системи моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних з ПДВ сказав голова Державної податкової служби Сергій Верланов.

"У 2017 році була презентована існуюча, але значно трансформована система моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкової накладної. Вона пройшла декілька етапів трансформації. У травні минулого року так звана постанова №117 (Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної - ред.) була змінена точково по тих критеріях ризику, де ми провели аналіз і бачили найбільшу кількість зловживань. І вона довела свою ефективність", - сказав Верланов.

Він зазначив, що "білий" бізнес став менше витрачати часу на доведення того, що операції були реальними. Ефективність адміністрування ПДВ підвищилась на 15-20%, а в грошовому вимірі - це 1-2 млрд грн в місяць.

Уряд почав "війну" проти тіньового бізнесу

"Станом на сьогодні відшкодування ПДВ відбувається в автоматичному режимі без збою. План за 2019 рік було виконано саме завдякі ефективності цієї постанови", - підкреслив посадовець.

Однак він зауважив, що у процесі роботи системи її у службі аналізують з метою поліпшення.

"Ми розробили нову постанову (№1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» - ред.), прийняли на уряді в грудні місяці і вона набрала чинності 1 лютого. Під цю постанову було оновлено програмне забезпечення, воно установлено по всій Україні", - зауважив Верланов.