Від чого залежить вартість нерухомості

Автор
470
Від чого залежить вартість нерухомості

Найдешевше квартири коштують на початкових етапах будівництва.

Однак на житло доведеться чекати рік-два. Це за умови, що в забудовника не виникне проблем, розповів Gazeta.ua Руслан Земляний, керівник професійного клубу забудовників.

"Деякі забудовники мають ресурс і можуть пропонувати знижки, щоб збільшувати продажі. Щоправда, не варто спокушатися на відверто низькі ціни. Квадратний метр у столичній квартирі не може коштувати 10-13 тисяч гривень. Свого часу в Києві таку тактику обрали проблемні об'єкти Войцехівського. Продавали нерухоме майно на рівні собівартості та нижче, аби тільки зібрати гроші з людей", - каже він.

Додає, що вартість квартири залежить від району, цінового сегменту будинку.

"У передмісті ціни нижчі. Вигідно купувати квартири там, де велика конкуренція серед забудовників — Ірпінь, Буча. Однак можуть бути проблеми з інфраструктурою, транспортом, інженерними комунікаціями. Треба стежити, щоб забудовник мав усі необхідні документи та дозволи для будівництва", - радить Земляний.

Ціни на нерухомість у першому кварталі 2020 року

За його словами, будівельні компанії мають робити свій комплекс привабливим для потенційних покупців. Наприклад, у Гатному забудовник вкладає кошти й будує колектор. Так планує вирішити проблему з каналізацією.

"Однак ціна не є головним показником. Увагу потрібно звертати на репутацію забудовника. Найкраще йти до перевірених, які успішно завершили та здали в експлуатацію кілька об'єктів. Шукати відгуки про забудовників на підтверджених інтернет-ресурсах", - каже експерт.