Китаю не потрібна імперська росія, а Україною ніхто жертвувати не буде - Павло Клімкін

Читать на русском
Автор
1867
володимир путін та Сі Цзиньпін
володимир путін та Сі Цзиньпін. Фото kremlin.ru

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував відносини Китаю із росією та співпрацю із Заходом

Хто, куди й коли їздить завжди важливо, щонайменше коли йдеться про геополітику. Ані Путін, ані Сі не їдуть на саміт Великої двадцятки в Індії. Перший напевно хотів би, але боїться, схоже навіть фізично, адже на саміт БРІКС він теж не поїхав і в Туреччину теж. Сі ймовірно "пропустить" саміт, адже для нього витримати паузу зараз найкраще. Зі своєї, суто китайської, позиції, він все робить правильно — чекає на Путіна у жовтні на саміт "Шовкового шляху" і підвищує ставки перед президентськими виборами на Тайвані у січні. Повного впливу на Путіна немає ніхто, але найбільший відносний — тільки в Сі. Та й низка переворотів в Африці Китаю теж в плюс — у нього в Африці скоро буде "золота акція" щодо безпеки, економіки та відповідно контролю над міграційними потоками.

Китай стає номер один співрозмовником для Заходу і показує це йому — візит за візитом американців до Пекіну і нічого у відповідь — це суто у китайському дусі. Геополітична "шахівниця", як казав "Збіг" Бжезінський, змінилася. На дошці чимало фігур і мета як Заходу, так і неЗаходу виграти свою партію, а потім і турнір. Ми хочемо стати частиною Заходу і це означає розуміти його правила гри та мотивацію, як і мотивацію тих, хто грає на іншому боці. Ми на ній важлива фігура і ніхто не буде нами жертвувати, ті ж самі китайці також не будуть, імперська РФ їм не потрібна та й зміцнений російський режим теж. Але наша тактика і стратегія інших можуть бути фундаментально різними та в найближчі місяці ми це можемо відчути.

Info Icon

Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.