Доведено, що провітрювання кімнати читоті повітря не допоможе

Автор
824
Доведено, що провітрювання кімнати читоті повітря не допоможе

Не допомагає навіть тривале провітрювання.

Боротися із забрудненням повітря в приміщенні за допомогою провітрювання - не найкращий спосіб. Після відкриття вікон забруднюючі речовини осядуть на стінах і предметах інтер'єру, а потім знову опиняться в повітрі. До такого висновку прийшли канадські вчені в ході експерименту.

Вчені провели цікавий дослід, під час якого забруднили повітря в приміщеннях за допомогою найпоширеніших в побуті шкідливих речовин. Це, зокрема, карбонові кислоти, які з'являються в повітрі під час приготування їжі, а також аміак, який входить до складу засобів для чищення та косметики.

В експерименті взяли участь добровольці, які займалися звичайними домашніми справами - стирали, прибирали, готували їжу, і так далі. Вчені перевіряли концентрацію небезпечних речовин в повітрі приміщень, після чого відкривали вікна і двері для провітрювання, яке тривало півгодини.

На березі океану побудують будинок в дюнах (Фото)

Вчені отримали несподіваний результат. Навіть якщо провітрювати приміщення досить довго, то концентрація небезпечних речовин спочатку падає, а потім стає такою ж, як до провітрювання. Тобто, забезпечити ефективну очистку повітря за допомогою відкритих вікон і дверей неможливо - потрібні спеціалізовані системи вентиляції.