Роскосмос: Уламки "Протона" згоріли в атмосфері

Читать на русском
Автор
Роскосмос: Уламки "Протона" згоріли в атмосфері Новина оновлена 09 січня 2025, 14:59

Аварія з третім щаблем ракети-носія "Протон-М" сталася на висоті 161 км, повідомляє прес-служба Роскосмосу.

За її даними, "третій ступінь, розгінний блок та космічний апарат практично повністю згоріли в атмосфері".

"На даний момент факт падіння не згорілих елементів не зафіксовано", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що під час запуску ракети "Протон-М" із супутником "МекСат-1" сталася аварійна ситуація. "На 497-й секунді польоту було зафіксовано позаштатну роботу двигунів третього ступеня ракети-носія", — йдеться в повідомленні.

За даними Роскосмосу, "супутник та його запуск застраховані замовником, відповідальність перед третіми особами застрахована російською стороною".

"Міжвідомча аварійна комісія розгляне причини нештатної ситуації та ухвалить відповідні рішення", — йдеться у повідомленні прес-служби.

Раніше джерело в ракетно-космічній галузі повідомило "Інтерфаксу-АВН", що на 498-й секунді польоту запущеної в суботу з космодрому Байконур ракети-носія "Протон-М" сталося аварійне вимкнення двигуна третього ступеня.

За даними джерела, третій ступінь ракети-носія з розгінним блоком "Бриз-М" та мексиканським супутником зв’язку впав у Забайкальському краї.

Віце-прем’єр уряду Забайкалля Геннадій Чупин повідомив, що влада краю веде збір інформації і поки не має даних про місце падіння.

"Ведеться опитування місцевого населення, у тому числі і у віддалених селищах", — сказав віце-прем’єр агентству "Інтерфакс-Сибір".

Космічний апарат MexSat був виготовлений на замовлення міністерства комунікації та транспорту Мексики американським концерном "Боїнг" (Boeing Satellite Systems). Він створений на базі платформи Boeing 702 HP, має масу близько 5,4 тонн і несе антени ретрансляції трьох діапазонів.

Супутник призначений для забезпечення зв’язком Мексики та центральної частини Південної Америки. Термін роботи апарату на орбіті передбачався щонайменше 15 років.

Ракета-носій "Протон-М" та розгінний блок "Бриз-М" були виготовлені московським Центром імені М.В.Хруничева. Провайдером пуску традиційно, як і за всіх комерційних запусків, виступає "Інтернешнл Ланч Сервіс" (International Launch Services), спільне російсько-американське підприємство, що має ексклюзивні права на комерційне використання російської важкої ракети-носія "Протон".