У Туреччині знайдено найдавнішу мозаїку

Автор
У Туреччині знайдено найдавнішу мозаїку

Артефакт являє собою тротуарний настил з кольорових каменів; його знайшли під час розкопок приблизно в 19 км на північ від Йозгата, міста в центральній частині.

На думку вчених, на цьому місці розташовувалося стародавнє місто хетів, що населяли його приблизно з XXI по XVI століття до н. е., повідомляє Вокруг света.

У 2018 році під час роботи на ділянці було знайдено великий будинок з терасою, що відноситься до пізнього бронзового віку. Дослідники вважають, що будівля служила храмом, присвяченим богу бурі, дуже важливому божеству хетів.

Поруч з цим будинком розташовувався внутрішній двір, і саме в цьому місці була виявлена мозаїка. Майданчик, на якому розташовані кольорові камені, являє собою прямокутник довжиною сім метрів і шириною три метри. Всього археологи виявили близько трьох тисяч каменів неправильної форми.

Більш пізні мозаїки зроблені з гладких і дрібних каменів, але вчені припускають, що поверхня знайденої ними мозаїки могла бути зроблена нерівною навмисно, щоб на цій ділянці не накопичувалася слизька грязюка. Мозаїка розділена на три окремі частини, кожна з яких містить кілька трикутників.

У Туреччині видали книгу колискових української авторки

Вчені вважають, що вона була частиною єдиної композиції з храмом. У дослідженні повідомляється, що ця знахідка "є першим свідченням поліхромної мозаїчної підлоги з чітким малюнком". Раніше найдавнішою мозаїкою вважалася мозаїка, знайдена у південній Анатолії і датована IX століттям до нашої ери.