Який музей можна відвідати у Харкові

Автор
Який музей можна відвідати у Харкові

День відкритих дверей у музеї триватиме з 22 до 24 січня і пов'язаний зі святкуванням 100-річчя з моменту його заснування.

Харківський історичний музей імені Сумцова можна відвідати з 22 до 24 січня безкоштовно у зв’язку з відзначенням 100-річчя з дня його заснування. Про це йдеться на сайті музею.

До ювілею в музеї відкрили три нові виставки: Слобожани; Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу; Традиції та просвітництво. Вони присвячені 100-річній історії музею, особливостям його розвитку в різні епохи, еволюції від початку XX століття.

Виставка «Калейдоскоп музейних скарбів у вимірі часу» відбудеться в музеї вперше за кілька десятків років й розсекретить музейні експонати, які ніколи раніше ще не демонструвалися відвідувачам.

Серед іншого буде представлено обладнання, на якому майстри робили фотографії, що отримали нагороди на виставках в Європі наприкінці XIX століття; камінний годинник, виготовлений у Франції у другій половині XVIII століття, що побутував у маєтку Харитоненка Наталівка; раніше невідомий широкому загалу автопортрет С.І.Васильківського.

Нові виставки включатимуть інтерактивні зони для спілкування з відвідувачами та зворотного зв’язку. Отримана інформація допоможе музейникам зрозуміти, в якому напрямку розвивати музей і чим залучати відвідувачів надалі. Крім того, спеціально до 100-річчя відзначення Нацбанк випустив ювілейну монету номіналом 5 гривень, а «Укрпошта» – марку.

Хто зіграє принца Гаррі у мультсеріалі про королівську сім'ю

Харківський історичний музей засновано у січні 1920 року. Колекція нараховує більш ніж 330 тисяч експонатів. Щорічно заклад відвідує понад 200 тисяч туристів.