Стріт-арт як провокація: оптичні 3D-ілюзії

Автор
1140
Стріт-арт як провокація: оптичні 3D-ілюзії

Мистецтво цього художника викликає багато суперечок. Хтось називає його творчість провокацією, хтось - непрофесіоналізмом і дурістю.

Але є і ті, хто вважає, що його роботи - прорив в стріт-арт і його творчість треба впровадити в усі міста світу, адже сірі нудні споруди вже давно пора зробити веселіше. Але і противники, і прихильники його творчості сходяться в одному: подібний стріт-арт просто приголомшує.

Італійському художнику Мануелю Ді Ріта, також відомому під ім'ям Піта (Peeta), 39 років. Він народився в Падуї, а в даний час живе в Венеції. Графіті Піта займається з 1993 року, протягом багатьох років він брав участь в джемах, фестивалях та мистецьких шоу по всьому світу. Його роботи виконані здебільшого в стилі анаморфізма - як у живописі, так і в скульптурі. Цікаво, що освіта Мануель отримав в області дизайну продуктів.

Італійський художник займається стріт-артом з 1993 року, але до анаморфізму прийшов не відразу.

Стріт-арт італійця Peeta.

Абстрактні фігури, якими Піта розмальовує будівлі, а також окремо розташовані стіни і внутрішні приміщення, створюють химерні оптичні ілюзії. Те здається, що частина будівлі врізається в небо (або небо врізається в будівлю?) Те ловиш себе на думці, що ти не розумієш, дво- або тривимірне перед тобою зображення. Візуального спотворення поверхонь Мануель домагається за допомогою 3d-графіті.

Оформлення стіни в кафе.

Сам художник каже про свою творчість так: «У моїх живописних, скульптурних і фрескових композиціях геометричні фігури завжди взаємодіють з навколишнім середовищем. Зокрема, коли я пишу картини на стінах, моя мета завжди полягає в тому, щоб створити діалог із структурними та культурними параметрами навколишнього контексту. Я перебудовую обсяги будь-якій поверхні, таким чином викликаючи в своїх картинах «тимчасове порушення нормальності».

В результаті у людей, які бачать ці настінні зображення, створюється інше розуміння простору, а отже - і реальності в цілому. Завдяки анаморфіческой живопису італійського художника традиційні форми перетворюються, змінюючись від неправильних і гладких до геометричних твердих тіл.

Звичайний сірий багатоповерхівка придбала нестандартний вид.

Створюючи свої роботи, художник активно використовує програми Illustrator і Fotoshop, на створення кожної композиції у нього зазвичай йде тижнів зо три.

Несподіване рішення.

Користувачі інтернет, обговорюючи роботи Мануеля Ді Ріти, завжди жарко сперечаються. Одні кажуть, що в його мистецтві немає сенсу, інші - що і професіоналізму немає. Треті парирують: «Зате його химерні фігури симулюють ті ділянки мозку, які у жителя мегаполісу зазвичай« сплять ».

Макет будівлі.

Оформлення супермаркету.

Хтось із захопленням говорить, що хотів би жити в будинку, розфарбованому в 3d - мовляв, так набагато веселіше. А кому-то ці різнобарвні малюнки здаються настільки «гучними», що він зізнається: бачачи їх кожен день, точно збожеволів би. Але байдужих точно немає. 

Оформлення стіни всередині будівлі. 

Олівцеві малюнки тварин, яких не відрізнити від справжніх (Фото)

Абстрактний малюнок на будівлі: плоский або об'ємний?