Роман Поланський названий кращим режисером за версією премії "Сезар"

Автор
810
Роман Поланський названий кращим режисером за версією премії "Сезар"

Кілька жінок покинули зал нагородження на знак протесту.

Режисер Роман Поланський нагороджений французькою премією "Сезар" як найкращий режисер за фільм "Офіцер і шпигун". Як повідомляє Variety, під час оголошення переможця кілька актрис, у тому числі номінантка на отримання премії Адель Енель, покинули зал нагородження в знак протесту.

Ні Поланський, ані інші члени знімальної групи картини на церемонії нагородження, яка проходила в Парижі 28 лютого, не були присутні. Режисер заявив про те, що пропустить церемонію для того, щоб уникнути "лінчування". Разом з тим, це не запобігло акції протесту, в якій взяли участь близько 100 осіб.

"Офіцер і шпигун" був номінований на отримання премії у 12 категоріях, у результаті фільм отримав три нагороди: за найкращу режисуру, найкращий адаптований сценарій і найкращий дизайн костюмів. Через те, що фільм був номінований у 12 категоріях, керівництво премії "Сезар" в середині лютого пішло у відставку.

Звання найкращого фільму за версією "Сезар" отримав фільм "Знедолені".

У листопаді видання Le Parisien опублікувало статтю, в якій французька актриса Валентин Моньє звинуватила Поланського в згвалтуванні. У своїй розповіді Моньє стверджує, що це сталося, коли вона відпочивала на гірсько-лижному курорті в Швейцарії, де в цей час перебував Поланскі.

У 2015 році окружний суд у Кракові постановив, що екстрадиція в США Поланського, який має громадянство Польщі та Франції, неприпустима. Касаційну скаргу у Верховний суд подав міністр юстиції, генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зебро.

Оля Цибульська подражнила шанувальників новими фото з сином

Всесвітньо відомий кінорежисер Роман Поланский звинувачується американським правосуддям в сексуальних стосунках з 13-річною дівчиною в 1977 році в Лос-Анджелесі. Він визнав свою провину, проте перед оголошенням вироку втік із США в Європу.