Видаляти фото та відео не обов’язково: як звільнити пам’ять телефону

Читать на русском
Автор
3529
Видаляти фото та відео не обов’язково: як звільнити пам’ять телефону Новина оновлена 16 листопада 2024, 17:37

Декілька порад для розв'язання набридлої проблеми

Напевно, багато людей потрапляли в ситуацію, коли великий запас пам’яті телефону раптово добіг кінця. Проблема у разі може ховатися зовсім не в об’ємних додатках, а неоптимальному використанні вільного місця.

Щоб її вирішити, вам навіть не обов’язково видаляти всю інформацію. Адже всі знають як буває важко попрощатися з фотографіями з "тої самої відпустки кілька років тому".

Хмарні сховища

Налаштування автоматичного завантаження знімків на хмарні сховища на зразок Google Photos, iCloud, Dropbox або OneDrive дозволить зберігати фотографії за межами пам’яті телефону.

При цьому в тому ж Google Photos їх можна автоматично стискати, щоб зменшити вагу без особливої втрати якості.

Стиснення даних

Якщо торкатися теми стиснення фотографій, не можна не згадати про програми типу Photo Compressor, які дозволяють швидко і легко змінювати розміри ваших знімків. Однак врахуйте, що якщо вам потрібні знімки у високій роздільній здатності, то це метод вам навряд чи підійде, оскільки стиснення неминуче призведе до втрати якості. Втім, здебільшого різницю буде складно помітити.

Аналогічні програми можна знайти й для відео (Video Compressor). У разі потреби довго зберігати документи інших форматів без їх щоденного використання, можна вдатися до допомоги архіваторів на кшталт RAR та величезної кількості аналогів.

Кеш

Якщо ви активно користуєтеся додатками на кшталт Telegram і WhatsApp, то, можливо, вони і є причиною того, що у вас закінчилася пам’ять. Оскільки ці програми зберігають переглянуті фото та відео, то цілком реально виявити себе в ситуації, коли ці файли "розрослися" до кількох гігабайтів.

Щоб видалити їх, необхідно зайти в налаштування програми та вибрати пункт "Очистити кеш", або ж налаштувати автоматичне видалення через заданий інтервал часу.

Щоб ці програми не з’їдали пам’ять, можна в тих же налаштуваннях вимкнути автозавантаження медіа.

Хорошим варіантом буде використання додатків типу CCleaner, які мають зручний інтерфейс і дозволяють знайти всі непотрібні файли, а потім видалити їх.

Зовнішні носії

Якщо видалення файлів це взагалі не варіант, можна перемістити їх на зовнішній накопичувач на кшталт флешпам’яті або зовнішнього жорсткого диска. У разі останнього не забудьте також придбати OTG-адаптер, інакше ви його просто не під'єднаєте до вашого телефону.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, як зарядити телефон у разі відключення світла, а також як зберегти заряд акумулятора.