Як не "вбити" свій повербанк. П'ять важливих порад на час блекауту

Читать на русском
Автор
Зарядка смартфона повербанком
Зарядка смартфона повербанком. Фото Freepik

Прості поради захистять від проблем

В умовах частих перебоїв з електропостачанням портативні зарядні пристрої (повербанки) стали невід'ємною частиною життя українців. Щоб максимально продовжити термін служби цих незамінних в наших умовах гаджетів, важливо дотримуватися основних правил експлуатації.

"Телеграф" розповідає, на що треба звернути увагу, щоб повербанк працював довго та без проблем. Є кілька основних правил.

Перш за все, повербанк потребує регулярного використання. Навіть якщо ви не користуєтесь ним щодня, варто проводити повний цикл зарядки-розрядки щонайменше раз на місяць.

Значну роль також відіграють умови зберігання пристрою. Ідеальним місцем буде сухе, прохолодне місце, захищене від прямого сонячного світла та пилу.

Також важливий температурний режим — надто високі, або низькі температури шкідливі для повербанку. Оптимально зберігати та використовувати пристрій при температурі 10-25°C, уникаючи як перегріву, так і переохолодження.

Ще один момент, від якого залежить справність та довговічність повербанку — зарядка. Як і у випадку з телефоном, оптимально підтримувати рівень заряду в межах 20-80%. Надмірна розрядка або перезарядка можуть значно скоротити термін служби пристрою.

Швидка зарядка є дуже зручною, особливо коли світло ось-ось вимкнуть. Проте не варто зловживати нею — часте використання швидкої зарядки загрожує перегріванням аккумулятора, він зношуватиметься швидше. За можливості краще використовувати стандартні зарядні пристрої, а при швидкісній зарядці – контролювати температуру повербанка, щоб запобігти його пошкодженню.

Раніше "Телеграф" розповідав, на що треба звернути увагу при виборі повербанку. Є шість параметрів, які треба врахувати.