Коли День вишиванки в Україні 2022: дата, традиції

Читать на русском
Автор
613
День вишиванки 2022 в Україні Новина оновлена 17 травня 2022, 14:50
День вишиванки 2022 в Україні

Цього року свято випадає на четвер, 19 травня

Хоча День української вишиванки є недержавним святом, воно вважається одним із найулюбленіших — покликаний зберегти та популяризувати старі традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу не лише в самій Україні, а й за її межами. Вишита сорочка має велике значення для кожного українця. Цього дня всі бажаючі одягають на себе вишиванки та приходять у них на роботу чи навчання.

"Телеграф" розповідає, коли в Україні відзначають День вишиванки, а також історію та традиції свята.

Чому росії не виграти війну проти України?

Коли День вишиванки в Україні: коли відмічають

Щороку третього четверга травня українці відзначають День вишиванки. 2022 року свято випадає на 19 травня.

День вишиванки в Україні: історія свята

День вишиванки вперше відсвяткували у 2006 році. Ініціатором створення виступила на той час студентка історичного факультету Чернівецького національного університету, письменниця та журналіст Леся Воронюк. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам у певний день прийти на заняття у вишиванках. До ініціативи приєдналися і викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України, а пізніше і на міжнародному рівні. День вишиванки підтримала українська діаспора у всьому світі.

Леся Воронюк
Леся Воронюк

День вишиванки в Україні: головні традиції

Щороку українці влаштовують флешмоб, який полягає в тому, що люди одягаються в національний одяг, роблять фото та викладають їх у соцмережі. Влаштовували конкурси в мережі, наприклад, "Найкраща вишиванка" або "Найкраще фото у вишиванці". У мирний час у багатьох містах України проводили концерти, фестивалі, ярмарки та фотосесії. Однак під час воєнного стану в країні проводити масштабні заходи заборонено.

Раніше "Телеграф" писав, які церковні свята відзначаються в Україні у травні 2022 року.