День батька 2023 в Україні: дата і що потрібно робити в це свято

Читать на русском
Автор
1422
Дата сімейного свята не фіксована Новина оновлена 17 червня 2023, 09:27
Дата сімейного свята не фіксована. Фото freepik.com

У третю неділю червня не забудьте привітати близьку людину

У житті кожної дитини батько відіграє істотну роль: він надає підтримку та допомогу матері у вихованні дитини, висловлює турботу, любов, дає цінні поради та захищає. Батьки також несуть значну відповідальність за виховання дітей, оскільки вони є першим взірцем мужності як для хлопчиків, так і для дівчаток. Щоб наголосити на важливості ролі батьків, в Україні нещодавно з'явився День батька, який став важливим сімейним святом в українців.

У різних країнах ця подія відзначається по-різному, але є одна незмінна традиція: цей день присвячується всім чоловікам, які вже стали батьками, чи стануть ними в майбутньому. Не забуваймо, що багато українських чоловіків зараз на війні. Хтось із них є батьком, а хтось навіть ще не бачив своєї новонародженої дитини.

День батька у 2023: дата свята

Починаючи з 2019 року, в Україні офіційно відзначається День батька, який було встановлено за указом п’ятого президента Петра Порошенка. Це свято припадає на третю неділю червня. Цього року День батька відзначатиметься 18 червня. Є ще одна неофіційна дата, відома як Всенародний день батька, який припадає на третю неділю вересня (17 вересня).

Що потрібно робити у День батька 2023

У різних культурах є свої звичаї, пов’язані зі святкуванням Дня батька. У багатьох країнах цей день відзначають барбекю, сімейними пікніками. Діти відвідують своїх батьків, вітають їх, дарують подарунки та організовують різноманітні заходи, щоб висловити свою любов та вдячність.

Нагадаємо, що багато важливих церковних свят повністю перейдуть на новоюліанський календар з 1 вересня. Дізнайтеся, коли українці відзначатимуть День Святого Миколая, Різдво, Покров та інші важливі православні події.