Що додати при перекопуванні городу восени: отримаєте родючий ґрунт і вб’єте всі хвороби

Читать на русском
Автор
60387
Не забудьте про осінні добрива
Не забудьте про осінні добрива. Фото pexels.com

До настання морозів потрібно встигнути підготувати "квадрати" на ділянці до зими

Досвідчені дачники восени перекопують ділянку. За допомогою нехитрої маніпуляції ви покращите якість ґрунту в саду або на городі.

Щоб земля була родючою, а всі інфекції зникли, важливо внести при перекопуванні добрива. Про це пише Телеграм-канал "Садівник".

Так, під осіннє перекопування дачникам рекомендується додавати шість корисних добрив. Так ви забезпечите ґрунт необхідними поживними речовинами.

Гній – таке добриво покращить структури ґрунту та сприятиме утворенню гумусу. Кінний гній вносять один раз на 3-4 роки незалежно від типу ґрунтів обсягом 300-400 кг на сотку. Коров’ячий – близько 500 кг. Свіжий гній використовують лише на незайнятій ділянці, інакше є ризик опіку коріння.

Компост — ще один зручний варіант "добавки". Найкраще використовувати компост після 1-2 років дозрівання. Двох відер вистачить на квадратний метр. Більше того, речовина підійде для підживлення восени навіть на неперекопаній ділянці.

Не варто забувати восени про сидерати. По-перше, слід перекопати сидеральну ділянку. Якщо рослини досягли вище 10 см, рекомендується зрізати верхню частину і залишити так до весни.

Торф – незамінний помічник городників, який підвищить родючість, покращить структуру ґрунту та його стійкість до патогенів. Дози в 30-40 кг достатньо для одного "квадрату" землі.

Мінеральні добрива, звичайно, теж можуть застосовуватися восени. Обов’язково вивчайте склад та інструкції до конкретного препарату. Зазвичай вноситься 10-40 кг на сотку. Крім того, не зайвим буде підживлення фосфоритним і кістковим борошном, суперфосфатами.

Дерев’яний попіл підійде для удобрення важких глинистих та суглинистих ґрунтів. В іншому випадку залиште попіл для весни. На кожен квадратний метр висипають по дві склянки речовини. Удобрення попелом повторюють кожні 2-3 роки.

Раніше "Телеграф" розповідав, чим поливають город після збирання врожаю досвідчені дачники. Простий розчин відлякає шкідників та паразитів.