В Іраку жорстоко розігнали антиурядових протестантів

Автор
В Іраку жорстоко розігнали антиурядових протестантів

В Іраку продовжили жорстке придушення антиурядових протестів у Багдаді та інших містах країни. 17 демонстрантів зазнали поранень.

Співробітники сил безпеки Іраку сьогодні продовжили жорстке придушення антиурядових протестів у Багдаді та інших містах країни.

Як повідомляє Deutsche Welle, щонайменше 17 демонстрантів зазнали поранень, причому шість з них – кульових.

Напередодні під час придушення протестів і розгромі таборів протестувальників в столиці країни та південноіракському місті Ен-Насирія були вбиті щонайменше три особи.

В Іраку президент призначив нового прем'єр-міністра

Дії правоохоронців проти демонстрантів посилилися на наступний день після того, як 24 січня впливовий шиїтський проповідник Муктада ас-Садр заявив про припинення підтримки протестного руху. Раніше цей проповідник всіляко підтримував протестні акції та закликав уряд до відставки.

Як повідомлялося раніше, масові антиурядові демонстрації почалися в Іраку 1 жовтня 2019 року. Активісти протестували проти безробіття, корупції, зростання цін на пальне та комунальні послуги, виступали за масштабні політичні реформи, вимагали вийти з-під впливу Ірану. Сили безпеки жорстко придушували ці акції.

За різними даними, за час протестів було вбито від 400 до 600 осіб.