25 цементних заводів у Грузії призупинили виробництво

Читать на русском
Автор
25 цементних заводів у Грузії призупинили виробництво Новина оновлена 14 липня 2023, 11:11

Причиною зупинення 25 підприємств Грузії стала відсутність сировини.

У Грузії за останні три тижні призупинили роботу 25 цементних заводів через відсутність клінкеру — сировини, необхідної для виробництва цементу, який завозиться в країну здебільшого з Ірану, повідомляють у понеділок грузинські ЗМІ.

Власники підприємств як причину називають процедури, що затягнулися, на митниці з оформлення ввезення 3 тис. тонн імпортованого до Грузії цементного клінкеру, які Служба доходів Мінфіну не може завершити вже місяць, пояснюючи це необхідністю перевірки його якості.

Тим часом, власники заводів заявляють, що митні процедури затягуються штучно, і пов’язують ситуацію з бізнес-інтересами найбільшого в Грузії виробника цементу — компанії HeidelbergCement Georgia, яка контролює близько 70% місцевого ринку і єдиною в країні має власне виробництво клінкеру.

[news_post id=’4424757’ name=’’ img=’’ align=’left’]

З припущеннями місцевих виробників не погоджується бізнес-омбудсмен Грузії Іраклій Леквінадзе. Він стверджує, що єдина причина кризи — посилення контролю якості цементу, що виробляється в країні. "Ми виключаємо те, що на ринку існує якась монополістська ситуація або ж відбувається якийсь прояв монополії. Іде звичайний процес, який стосується цього бізнесу. Дуже важливо, щоб усі підкорялися правилам гри на ринку", — заявив І.Леквінадзе.

Остання перевірка якості цементу, що виробляється в країні Асоціацією цементу Грузії показала, що лише 9 з 21 зразка цього будматеріалу відповідають європейським стандартам. За попередньої перевірки, проведеної у грудні 2017 року, з 26 зразків цементу лише 8 виявилися якісними.

Раніше повідомлялося, що компанія Heidelberg Cement Georgia, стурбована зростанням імпорту цементу з Ірану за демпінговими цінами, спочатку скоротила його виробництво, а потім закликала владу Грузії ввести мита на ввезення цементу в країну.

Німецький концерн HeidelbergCement почав працювати в Грузії з 2006 року та став лідером на місцевому ринку цементу. На сьогоднішній день 50% активів грузинської доньки HeidelbergCement належить Фонду співінвестування Грузії (GCF) та інвесткомпанії Hunnewell Partners LLP, які у листопаді минулого року придбали їх у німецького концерну за 115 млн євро.

У власності концерну знаходяться чотири цементні заводи, цементний термінал у порту Супса, а також 13 стаціонарних та мобільних бетонних заводів у різних регіонах Грузії. Виробничі потужності підприємств компанії становлять близько 2 млн. тонн продукції на рік. Обсяг інвестицій HeidelbergCement в економіку країни перевищує 200 млн. євро.