Протести в Каталонії: затримано близько двадцяти осіб

Автор
Протести в Каталонії: затримано близько двадцяти осіб

Щонайменше 20 людей затримані через причетність до безладів в Каталонії.

Не менше 20 затримань здійснили під час акцій протесту в низці міст країни співробітники поліцейської служби Каталонії в середу ввечері і в ніч на четвер.

"Не менше двох десятків осіб затримані на всій території (Каталонії) протягом сьогоднішнього дня у зв'язку з їх можливою причетністю до насильницьких дій під час маніфестацій", - повідомила каталонська поліція в своєму Твіттері.

Раніше повідомлялося, що в ході акцій протесту в середу ввечері і в ніч на четвер в низці міст Каталонії постраждали понад 50 людей, понад 30 з них - в Барселоні.

Не менш 22 тис. маніфестантів зібралися в середу ввечері (за місцевим часом) на вулицях Барселони, повідомляє іспанська телерадіокомпанія РТВЕ.

За даними телеканалу, спалено не менше десятка автомобілів. Найбільш радикально налаштовані учасники акцій протестів, закидали поліцейських великими каменями, пляшками з займистою рідиною і ємностями з кислотою.

Атаці піддалася група журналістів каналу TeleMadrid.

Крім Барселони, також надходять повідомлення про заворушення з Жирони та інших міст Каталонії.

Раніше в середу із закликом до жителів Каталонії вийти на акції протесту виступила громадська організація "Комітету захисту республіки".

Черговий виток напруженості в Каталонії пов'язаний з винесенням тривалих термінів тюремного ув'язнення частині колишніх представників каталонського керівництва, які були причетні до спроби проведення референдуму про незалежність цього автономного співтовариства Іспанії 1 жовтня 2017 року.

Нинішній протест - вже третій на цьому тижні. Минулої ночі в Барселоні також відбулися масові акції протесту, які переросли в зіткнення з поліцією. Було затримано понад 200 осіб.

На п'ятницю в Каталонії намічено проведення загального страйку, яке, як зазначають ЗМІ, також може перерости в заворушення.

Зовнішньополітичні відомства низки іноземних держав рекомендували своїм громадянам, які перебувають в Каталонії, приймати підвищені заходи безпеки.