Скільки разів на рік європейці звернулись на екстренний номер 112

Автор
Скільки разів на рік європейці звернулись на екстренний номер 112

Середній час відповіді оператора на надзвичайний дзвінок за номером “112” не перевищує 10 секунд, що у багатьох випадках дозволяє рятувати людські життя.

Європа 11 лютого відзначила день єдиного надзвичайного номера "112", за яким люди можуть звернутися за допомогою з будь-якої країни Євросоюзу і в будь-який час.

Лише за підсумками минулого року кількість дзвінків на цей номер перевищила 158 мільйонів, повідомляється на сайті Європейської комісії.

"З 1991 року, за законодавством ЄС, люди, які перебувають у важкій стресовій ситуації, можуть дзвонити на надзвичайний номер “112” з будь-якого місця в Євросоюзі і безоплатно. Доповідь, яка оприлюднена сьогодні, свідчить, що кількість дзвінків на номер “112” в країнах ЄС сягнула за рік 158 мільйонів, що становить більш ніж половину всіх звернень у зв’язку із надзвичайною ситуацією. При цьому понад 2 мільйонів таких дзвінків європейці зробили під час подорожі в інші європейські країни", - йдеться у повідомленні.

В Італії швидкісний потяг зійшов з рейок: двоє загиблих

Як зазначено у доповіді, Євросоюз продовжує заохочувати країни-члени з вдосконалення цієї надзвичайної послуги. Зокрема, проводиться системна робота із визначення точного місця, з якого надходить дзвінок, для швидкого надання допомоги. Такі розвинуті системи мобільного місцеперебування (AML) нещодавно запроваджені у Мальті, Словенії, а також на повну потужність використовуються в Бельгії, Естонії, Фінляндії, Ірландії, Литві та у Великій Британії (яка на момент дослідження перебувала у складі ЄС). Комісія фінансує програми із запровадження таких систем у Німеччині, Данії, Франції, Хорватії, Угорщині, у Португалії та Швеції.