Білий дім має намір скоротити бюджет Держдепу майже на $ 12 млрд

Автор
Білий дім має намір скоротити бюджет Держдепу майже на $ 12 млрд

Це зменшення на $ 11,7 млрд, або на 22%, суми, насправді витраченої в 2020 фінансовому році.

Білий дім пропонує істотно скоротити бюджет держдепартаменту США в 2021 фінансовому році.

Згідно з проектом бюджету, опублікованому в понеділок, на держдеп і Агентство США з міжнародного розвитку пропонується виділити $ 40,8 млрд.

"Це зменшення на $ 11,7 млрд, або на 22%, суми, насправді витраченої в 2020 фінансовому році", - зазначається в документі.

Міністр торгівлі США відклав поїздку до Китаю через коронавірус

Крім цього, проект бюджету передбачає виділення $ 1,6 млрд мінфіну США на міжнародні програми.

"Держдеп, Агентство США з міжнародного розвитку та інші міжнародні програми просувають і вдосконалюють національну безпеку і економічне процвітання США за допомогою дипломатії, поліпшеної безпеки і справедливої економічної конкуренції", - йдеться в проекті бюджету.

Ці пропозиції американської адміністрації містяться в проекті бюджету, розміщеному на сайті Білого дому. Проект бюджету в $ 4,8 трлн на 2021 фінансовий рік, що починається в жовтні, передбачає зниження дефіциту в $ 966 млрд у 2021 році.

Традиційно американські президенти публікують свої пропозиції щодо бюджету на наступний рік у кінці січня або початку лютого. Потім пропозиції надходять у різні комітети палати представників і сенату США, а також до управління Конгресу США з бюджету, які їх аналізують і приймають законопроекти про фінансування, які відрізняються від пропозицій Білого дому.

У попередні роки Конгрес вже неодноразово не погоджувався з пропозиціями президента США. Після низки узгоджень Конгрес США приймає закони про асигнування, що визначають витрачання державних коштів, та відправляє їх на підписання президенту США.