В Австралії виростили коронавірус зі зразка зараженого пацієнта

Автор
В Австралії виростили коронавірус зі зразка зараженого пацієнта

Лабораторну версію небезпечного вірусу 2019 nCoV виростили зі зразка пацієнта.

Вчені в Австралії успішно відтворили коронавірус у лабораторних умовах, що можна вважати медичним проривом, адже це може допомогти прискорити розробку вакцини для боротьби з цим небезпечним вірусом. Про це повідомляє CNN.

Дослідники в спеціалізованій лабораторії у Мельбурні успішно виростили уханьський коронавірус зі зразка пацієнта. Отримані дані дозволять забезпечити міжнародні лабораторії важливою інформацією для боротьби з нинішнім спалахом пневмонії, викликаної коронавірусом 2019 nCoV.

За словами глави лабораторії з виявлення вірусів доктора Джуліана Дрюса, китайські чиновники раніше опублікували геномну послідовність 2019 nCoV, що є важливим для діагностики. Однак, наголосив він, маючи справжній вирощений вірус можна буде фактично виявити і перевірити всі методи аналізу, а також порівнювати їхню чутливість і специфіку.

"Це буде проривом для діагностики", – певен учений. Як повідомляв УНІАН, про спалах пневмонії невстановленого походження в місті Ухань влада Китаю заявила наприкінці грудня 2019 року. Збудником захворювання став новий тип коронавірусу - 2019 nCoV.

В Україні не виявили нового вірусу з Китаю

Вірус передається від людини до людини. Його інкубаційний період триває від 2 до 12 діб. Коронавірус поширився на низку країн. Його діагностували в Австралії, Канаді, Франції, Гонконгу, Макао, Малайзії, Японії, Сінгапурі, Південній Кореї, Тайвані, Таїланді, США та В’єтнамі, Камбоджі та ОАЕ. Станом на 29 січня кількість жертв небезпечного коронавірусу в Китаї зросла до 132 людей. Загалом вірусом 2019 nCoV вже інфіковано 6 049 людей.