Не затримувався у Раді більше року: що відомо про політичну карʼєру Вакарчука
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Музикант двічі припиняв політичну діяльність
Святослав Вакарчук — яскрава постать в українській музиці, лідер гурту "Океан Ельзи" вже протягом 30 років. Колектив був одним із перших, хто популяризував українську пісню ще з 90-х. Також Вакарчук запам'ятався своїми політичним минулим.
"Телеграф" розкаже більше, як Святослав Вакарчук балотувався у Верховну Раду та чим це закінчилось.
Святослав Вакарчук у політиці у 2007 році
Артист брав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року й згодом після цих подій вирішив спробувати себе в політиці. Уперше музикант потрапив до парламенту у 2007 році від Блоку "Наша Україна – народна самооборона". Це був політичний альянс, який підтримував тодішнього президента Віктора Ющенка. Партія посіла 3-тє місце на парламентських виборах.
Відомо, що в той період Святослав входив до комітету з питань свободи слова та інформації, а також був головою підкомітету з питань телебачення та радіомовлення.
Вакарчук тоді не створив жодного законопроєкту, хоча кілька разів вносив у них правки. Пропустив майже половину засідань Верховної Ради. Утім, пізніше пояснив, що припинив приходити в парламент після того, як написав заяву про складання мандату. Це сталося у вересні 2008, таким чином співак був нардепом менше, ніж 1 рік.
Тоді Вакарчук пояснював своє бажання піти з парламенту тим, що народні обранці займаються міжпартійними суперечками та забувають про національні інтереси.
Святослав Вакарчук у політиці у 2019 році
Через 11 років, у червні 2019, артист вирішив вдруге піти в політику від партії "Голос". Вакарчук був номером 1 у списку політичної сили. Урешті "Голосу" вдалося пройти у Верховну Раду у кількості 20 людей. Серед членів партії — колишні журналісти, громадські активісти, а також ті, які працювали в державних органах і бізнесі.
Цього разу Вакарчук активніше включався у діяльність парламенту. Так, він був автором та долучався до створення 18 законопроєктів, вносив правки до закону "Про середню освіту", часто виступав з трибуни.
Окрім того, що музикант був головою "Голосу", він ще входив до Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Паралельно Вакарчук виступав в ефірах українських телеканалів, де говорив про бажання створити успішну Україну, європейські цінності, а також висловлював критику Мінських домовленостей.
Згодом менше, ніж через 1 рік, Святослав заявив, що йде з парламенту. Співак зазначав, що йому вдалося привести до влади професійних та чесних людей, які зможуть працювати й без нього.
У 2024 році Вакарчук назвав свої походи в політику "помилкою" та перепросив за це. Він пояснив, що його думки щодо цієї діяльності та суспільні настрої відрізнялися. Артист пояснив, що йшов у Раду, щоб допомогти фахівцям проявити себе, тоді як люди покладали свої надії саме на нього. Вакарчук зазначив, що надалі реалізовуватиметься у музиці.
Раніше "Телеграф" розповідав, що відомо про минуле народного депутата Олексія Гончаренка. Упродовж політичної діяльності він змінював свої погляди.