Виконував реп українською: якою була карʼєра Потапа в гурті "ВУЗВ" та де зараз його учасники
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Кар'єра виконавця пішла на спад
Потап — популярний український репер і продюсер, якого після початку повномасштабного вторгнення часто критикують. Зокрема, й за те, що він створював музику російською майже всю кар'єру, зрідка пишучи україномовні композиції.
Утім, виявляється, що на початку своєї кар'єри Потап виконував реп українською. "Телеграф" розкаже більше про цей етап.
Потап у гурті "ВУЗВ"
Гурт "ВУЗВ" ("Вхід у змінному взутті") створили в 1989 році створили в Рівному. Засновниками стали Олександр Стьоганов і Олександр Полевий. Артисти виступали на фестивалі "Червона Рута-95", де їхній трек "Сірко" визнали найкращим шлягером. "ВУЗВ" став першим українським хіп-хоп гуртом.
Також "ВУЗВ" співпрацював з творчим агентством "Територія А". Артисти не заробляли великих коштів, але давали концерти по містах України та записували пісні.
Наприкінці 90-х гурт призупинив творчу діяльність, тому що артисти потрапили в ДТП і певний час відновлювалися. Вже у 2000 році до колективу долучається Потап. Його трек "На своей волне" став саундтреком до стрічки "Один за всіх".
Згодом "Вхід у змінному взутті" разом з гуртами New'Z'Cool та XS записав композицію "Штольня", яка стала саундтреком до однойменного фільму. Пісня, як і стрічка, стала шалено популярною по всій Україні. На трек записали й кліп у стилі, характерному Потапу: з ланцюгами, оголеними дівчатами та грошима.
Олександр Стьоганов після виходу з колективу почав займатися продюсерством і створенням треків. Зокрема, писав пісні для гурту "Время и стекло", Юрка Юрченка, Марини Одольської, Віктора Павліка і Потапа. До 2019 року Стьоганов дав інтерв'ю, де розповідав про розвиток хіп-хоп музики в Україні та свою діяльність як актора пісень та продюсера.
А от про те, як склалось життя Олександра Полевого, нічого не відомо. Він не з'являється у публічному просторі.
Потап після виходу з гурту "ВУЗВ"
Однак у 2006 році репер вирішив покинути колектив і створює дует "Потап і Настя". Гурт досить швидко стає популярним в Україні та на пострадянському просторі. Їхні пісні "Не пара", "Не люби мне мозги", "На раене", "Чумачечая весна" лунали з кожної праски.
"Потап і Настя" працювали на російськомовну аудиторію та взагалі не випускали українських пісень. У їх репертуарі не можливо знайти жодну композицію, написану українською мовою.
До того ж артисти продовжили виступати в Росії навіть після початку її збройної агресії на Донбасі. А у 2014 році Потап на одній з музичних премій країни-агресорки скинув штани та подякував росіянам: "Від імені всіх українських артистів: Росія, спасибі за те, що ви нас приймаєте".
У 2015 році Потап створив гурту Mozgi, який випускав танцювальну електронну музику. Виконавці писали треки російською, англійською та рідше — українською мовами: Chica Mamboni, "Танцуй, тетя", "Полицаи", "Вертолет", "Аябо". Гурт отримував різні музичні премії, зокрема Yearly Ukrainian National Awards та M1 Music Awards.
У 2017 році дует "Потап і Настя" завершив свою діяльність, і Каменських почала сольну кар'єру. Потап став її продюсером, а також просував свій гурт Mozgi, "Время и Стекло", Мішель Андраде та INGRET. Його підопічні отримували різні музичні премії, а треки виконавців постійно лунали на радіо й телебаченні.
Де Потап зараз
Потап на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну перебував в Іспанії разом з дружиною Настею Каменських. Вперше він повернувся на батьківщину у вересні 2022 року.
Артист потрапив одразу в кілька скандалів:
- сказав, що попросив батька записати його заочно в тероборону;
- записав трек "Волонтер", який примітизував образ благодійників;
- відпочивав з росіянами в Дубаї;
- виступав у Німеччині як артист російського ретро.
Зараз Потап більшу частину часу проводить за кордоном. Він продовжує продюсувати творчість Насті Каменських і налагоджує співпрацю з різними музичними компаніями. Артист іноді згадує про війну на батьківщині, поширюючи злочини країни-окупантки.
Раніше "Телеграф" розповідав, куди зник відомий гурт 90-х "Капучіно". У ньому певний час брали участь співачки Світлана Лобода й сестри Завальські.