Втекла до Росії та виступає для окупантів: що відомо про піаністку з Києва Валентину Лисицю

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 16 листопада 2024, 16:14

Піаністка гастролює окупованими росіянами українськими містами

Валентина Лисиця — американська піаністка, яка народилась і певний час проживала в Україні. Утім, згодом музикантка перебралась до Росії та здивувала своєю цинічною позицією.

Хто така Валентина Лисиця, чим вона займається зараз і що каже про війну — знає "Телеграф".

Що відомо про Валентину Лисицю

Майбутня музикантка народилась у Києві у 1973 році. Почала грати на фортепіано у трирічному віці. Навчалась у Київській музичній школі імені Лисенка та у консерваторії.

На початку 90-х Лисиця зі своїм обранцем Олексієм Кузнєцовим виграла приз міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів Dranoff International Two Piano Competition. Це дало змогу артистам емігрувати в США, де вони продовжили розвивати свої кар'єри. У 1995 році пара дебютувала на фестивалі у Нью-Йорку Mostly Mozart Festival у Лінкольн-центрі.

Фото з мережі

Протягом своєї діяльності Лисиця дала понад 80 концертів, зокрема з симфонічним оркестром Сан-Паула, Новозеландським симфонічним оркестром, Варшавським філармонічним оркестром, Празьким камерним оркестром і багатьма іншими. Лисиця давала концерти на таких престижнах сценах, як Карнегі-Хол і Евері Фішер Хол.

Загалом у репертуарі Валентини — понад сорок творів класиків світової музики. Її вважали найпопулярнішою піаністкою у світі на YouTube.

Утім, все змінилося після того, як музикантка звинуватила українську владу у тому, що Росія розпочала війну на Донбасі. До того ж вона підтримала окупацією Криму країною-агресоркою та путінський режим. Жінку внесли до бази "Миротворця" за таку позицію.

Фото з мережі

Так, філармонія у Торонто скасувала її виступи. Організатори зазначили, що піаністка розпалює ворожнечу проти етнічних груп, зокрема африканців і тих, хто пережив Голокост. Реакцією Лисиці стало висловлювання проти керівництва симфонічного оркестру Торонто і працівниці, якою вирішили її замінити.

У 2015 нідерландська авіакомпанія KLM вилучила з системи своїх літаків твори Валентини Лисиці. Причиною стали скарги пасажирів через політичну позицію музикантки. У тому ж році жінка виступила в окупованому росіянами Донецьку до річниці завершення Другої світової війни.

Фото з мережі

Також відомо, що уродженка Києва брала участь у концертах пам'яті путіністів Йосипа Кобзона та лідера псевдоформування "ДНР" Олександра Захарченка.

Де зараз Валентина Лисиця

А у 2021 році, напередодні повномасштабного вторгнення, коли Росія стягувала свої війська до українських кордонів, Лисиця отримала паспорт псевдореспубліки "ДНР". В інтерв'ю пропагандистському телебаченню вона розповідала, як радіє, що стала частиною "народу Донбасу" та відкрито підтримала сепаратистів.

Фото з сайту "Миротворець"

Ба більше, піаністка дала концерт у зруйнованому росіянами Маріуполі на честь так званої "перемоги". У той час, як окупанти знищили та пошкодили 90% житлового фонду міста. Водночас через бомбардування та обстріли росіян загинуло щонайменше 20 тисяч маріупольців.

Фото з російських пабліків

Після такої цинічної позиції провідні оркестри та виконавці відмовилися від співпраці з Лисицею. В оточенні музикантів звинуватили жінку в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та заявили, що вона "вийшла зі статусу людини мистецтва".

До того ж після початку війни Лисиця отримала російське громадянство та перебралась у країну-агресорку. А у 2023 році піаністка виступила в окупованому росіянами Генічеську, що на Херсонщині.

Піаністка гастролює російськими містами. Так, Лисиця проміняла найкращі сцени світу на виступи в країні-окупантці й популяризує так звану "російську культуру", виконуючи твори Рахманінова, Шостаковича та Чайковського.

Раніше "Телеграф" розповідав, що відомо про дружину зрадника Стаса Костюшкіна з Одеси, колишнього учасника гурту "Чай вдвоем". Він з дружиною підтримує путінський режим.