Справа Гладковського: Нацкорпус та Нацдружини пікетують суд

Автор
Справа Гладковського: Нацкорпус та Нацдружини пікетують суд

Біля стін антикорупційного суду в Києві під час засідання щодо обрання запобіжного заходу Гладковському зібралися кілька десятків представників Нацкорпусу.

Під будівлею Вищого антикорупційного суду України Національний корпус та Національні дружини проводять пікет під час обрання запобіжного заходу колишньому першому заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському.

Біля стін антикорупційного суду в Києві під час засідання щодо обрання запобіжного заходу Гладковському зібралися кілька десятків представників Національного корпусу та Національних дружин. Скандують патріотичні лозунги та кричать "За грати!".

Наразі суд щодо обрання запобіжного заходу Гладковському триває.

Як повідомлялося, детективи НАБУ 17 жовтня затримали колишнього першого заступника секретаря РНБО Гладковського. Наступного дня Гладковському оголосили підозру у вчинені злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.

ВАКС увечері 18 жовтня почав обрання запобіжного заходу Гладковському, але вночі оголосив перерву в засіданні до 12-ї години 19 жовтня.

Прокурори просять суд обрати Гладковському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 100 млн грн.

Як зазначили у САП, встановлено, що експосадовець використав надану йому владу та службове становище з метою отримання неправомірної вигоди структурою, в якій він є кінцевим власником, а саме - ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс".

За даними САП, Гладковський забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю коштом державного бюджету вантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами в дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2", що входить до складу ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс".

Як наслідок, державі було завдано понад 10,62 млн грн збитків, стверджують в САП.

Крім того, додали в прокуратурі, з’ясувалося, що колишній посадовець не задекларував доходи дружини від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці за 2016-2018 роки.

Водночас у корпорації "Богдан Моторс", президентом якої є Гладковський, заявили, що закупівля автомобілів "Богдан 63172" відбувається згідно з чинною редакцією постанов Кабінету міністрів України №517 та №464, які регламентують весь порядок формування ціни під час здійснення державного оборонного замовлення.