Для ветеранів запровадять обов'язкові щорічні безкоштовні медогляди

Автор
Для ветеранів запровадять обов'язкові щорічні безкоштовні медогляди

Міністр Оксана Коляда прогнозує введення обов'язкового щорічного безкоштовного медичного огляду ветеранів із 1 квітня 2020 року.

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда прогнозує введення обов'язкового щорічного безкоштовного медичного огляду ветеранів із 1 квітня 2020 року.

"Я гадаю, що ці обов'язкові медичні огляди буде впроваджено зі стартом другого етапу медичної реформи, з 1 квітня 2020 року, коли ми перейдемо на оплату медичних послуг через Національну службу здоров'я України", - сказала Коляда в інтерв'ю.

Міністр зазначила, що важливо займатися превенцією, а не долати наслідки, як це найчастіше відбувається наразі.

Рябошапка доручив прокурорам розслідувати порушення в "Укроборонпромі"

"Ті ветерани, які не пройдуть цей безкоштовний медичний огляд, вони не матимуть права отримати від нас проплачену медичну послугу", - наголосила вона. 

Коляда також зазначила, що відомство продовжує роботу з Міністерством охорони здоров'я щодо вдосконалення підходу, який передбачає пакет додаткових послуг, які безкоштовно надаватимуть ветеранам у медичних закладах. 

"Наразі активно працюємо з тими закладами, які потенційно нам надаватимуть ці послуги", - наголосила міністр.

Вона зазначила, що це будуть не всі медзаклади, а лише ті, які відповідатимуть вимогам НСЗУ і захочуть надавати послуги ветеранам. 

"Ми домовилися, що ми їм допоможемо відповідати цим вимогам у частині якогось обладнання або функціональної здатності, беручи до уваги те, що у нас є певні міжнародні партнери, які погодилися підтримати медичні заклади, які в подальшому обслуговуватимуть ветеранів", - заявила Коляда.