Кернес переконаний, що зможе довести свою невинуватість в суді

Автор
Кернес переконаний, що зможе довести свою невинуватість в суді

Кернес переконаний, що повторний розгляд його справи в суді завершиться виправдувальним вирокомю.

Міський голова Харкова Геннадій Кернес впевнений, що зможе довести свою невинуватість під час нового розгляду справи щодо нього та його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького.

"Упевнений, що під час повторного розгляду цієї шитої білими нитками справи я і мої адвокати зможемо довести мою невинуватість. Тим паче, що прокурори, які невміло фальсифікували цю справу стосовно мене, виявилися такими "професійними", що не змогли пройти переатестацію в Офісі генерального прокурора України й були звільнені", - написав Кернес на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок.

Він іще раз наголосив, що вважає справу замовною і тому має намір домагатися виправдувального вироку.

Перший літак з українськими туристами з Китаю приземлився у "Борисполі"

"Термін давності в цій справі давно минув, але я категорично проти того, щоб її було закрито через термін давності. Мене так само не влаштовувало те, що суддя першої інстанції закрив її через те, що прокурори відмовилися підтримати своє обвинувачення. Я хочу, щоб ця справа закінчилася лише одним - рішенням суду про мою невинуватість. І заради цього я готовий їздити до Полтави, хоч це мені, як міському голові Харкова, й не дуже зручно", - написав Кернес. 

Як повідомлялося, 31 січня 2020 року Полтавська апеляційний суд задовольнив апеляційні скарги на ухвалене в серпні 2018 року рішення суду першої інстанції у справі стосовно Кернеса, Блінника та Сміцького й направив справу на новий розгляд. 

25 січня 2014 року невідомі напали на учасників маршу на підтримку Євромайдану в Харкові. Того самого дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Олексія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зв'язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

Деякі українські готелі не приймають туристів з Китаю

2 березня 2015 р. Кернесу було повідомлено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування. Його охоронцям було пред'явлено підозру за ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 129 КК України.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала обвинувальний акт до Дзержинського райсуду Харкова.

2 квітня 2015 року Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) оголосив резолютивну частину рішення щодо перенесення розгляду справи Кернеса до Київського райсуду Полтави.

10 серпня 2018 року суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов ухвалив постанову, в якій розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Кернеса та його охоронців Блінника та Сміцького як відмову від обвинувачення і закрив кримінальне провадження. 

Це рішення оскаржили прокуратура, а також потерпілий Сергій Ряполов і його представник, адвокат Тетяна Зелькіна. Посилаючись на значні порушення КПК, допущені під час розгляду справи в суді першої інстанції, вони вимагали скасувати рішення Київського райсуду Полтави та призначити новий розгляд справи.