Свято 6 жовтня: головні прикмети і що категорично заборонено робити
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Православні шанують 6 жовтня пам'ять святої мучениці Іраїди з Олександрії.
Одного разу вона вирушила до джерела, щоб набрати води. У цей момент до берега причалив корабель, на якому знаходилося безліч жінок, чоловіків, ченців і дияконів. Всі ці люди були укладені в окови. Їх за сповідання християнської віри везли на муки.
Вона добровільно вирушила з ними. Коли корабель прибув в єгипетське місто Антінополь, Іраїду першою піддали жорстоким катуванням, а після усікли мечем.
Ще 6 жовтня святкується зачаття Іоанна Предтечі. Його праведні батьки Захарія і Єлисавета все життя не мали дітей і молили бога про сина. Бачачи їх віру, вже в похилих літах Всевишній подарував їм дитя, якому судилося стати пророком і Предтечею Ісуса Христа. У цей день віруючі славлять мудрість, милість і Диво Боже.
6 жовтня іноді буває тепло, але рідко і ненадовго. Часто в цей час вже починали топити піч. На Іраїду намагалися утеплити будинок, заготовити на зиму дрова і протопити хату.
У цей день пекли спеціальні відкриті пиріжки - "налівушкі". Рідку начинку з товченої картоплі, яйця і молока наливали зверху на житній коржик, у якій по краях загортали тісто. Такі пиріжки особливо любили діти.
6 жовтня здійснювали незвичайні ритуали. Наприклад, ворожили на долю за допомогою двох глечиків. Для цього в глиняні ємності набирали порівну води з різних річок і стежили, з якого рідина швидше випарується. Так, якщо швидше висох глечик з водою з дрібної річки або озера, то проблеми самі підуть, а з великої річки - чекати рішення труднощів доведеться ще довго.
Що не можна робити 6 жовтня:
- Не рекомендується 6 жовтня тринькати ресурси - ні енергетичні, ні матеріальні. В іншому випадку вони почнуть вичерпуватися з страхітливою швидкістю.
- Не варто перераховувати гроші, особливо дрібні купюри або монети. Вважається, що так можна привернути до себе фінансові невдачі.
- Не можна сваритися з чоловіком (дружиною).
- Підраховувати свої невдачі й прикрості теж погано. На Русі говорили: скільки вийде, стільки й буде потім.
- Заборонено позичати і брати гроші у інших.
Народні прикмети 6 жовтня:
- Журавлі полетіли - осінь до зими перевалила.
- Якщо великий урожай горіхів, а грибів мало, зима буде холодною.
- Кішка вмивається лівої лапкою - буде погана погода, правою - хороша.
- Якщо польові миші на село рушили, то зима буде суворою.
- Півень вночі заспівав - насувається негода.
- Курка хвостом махає - до дощу.
- Кури розкудкудакалась - погода зіпсується.
- Ворони нахохлились - до опадів.
- Якщо день туманний, а дерева вкрилися інеєм, наступний рік буде врожайним.
- Багато жолудів - до хорошого урожаю хліба в майбутньому році.
- Якщо дикі гуси високо летять і голосно кричать, то скоро настане справжня зима.