Члени ЦВК обговорили окремі зміни до положень Виборчого кодексу

Автор
Члени ЦВК обговорили окремі зміни до положень Виборчого кодексу

ЦВК приєдналася до процесу поліпшення Виборчого кодексу.

Центральна виборча комісія приєдналася до доопрацювання Виборчого кодексу, який Верховна Рада ухвалила 11 липня, повідомляється на сторінці ЦВК у соцмережі Facebook у четвер.

На нараді 16 жовтня ЦВК спільно зі співробітниками секретаріату комісії та служби Держреєстру виборців обговорили окремі зміни до положень Виборчого кодексу України.

"Зокрема, було запропоновано позиції щодо зміни структури кодексу. При цьому вбачається за доцільне усі положення щодо правового регулювання окремих типів виборів помістити в окремі книги кодексу", - йдеться в повідомленні.

Оскільки Центрвиборчком займається організацією не тільки національних і місцевих виборів, а й всеукраїнських та місцевих референдумів, які не охоплюються кодексом, було запропоновано залишити окремий закон "Про Центральну виборчу комісію".

У контексті доопрацювання Виборчого кодексу також комісія розглянула питання впровадження інформаційних технологій для автоматизації виборчого процесу, "зокрема в порядку експерименту і поетапного застосування окремих елементів е-виборів".

Усі напрацьовані пропозиції буде передано комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування для подальшого обговорення.