Справа Шеремета: "Євросолідарність" вимагає створення слідчої комісії

Автор
Справа Шеремета: "Євросолідарність" вимагає створення слідчої комісії

"Євросолідарність" вимагає створення слідчої комісії парламенту для розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Партія "Європейська Солідарність" вимагає створити тимчасову слідчу комісію парламенту для розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, передає прес-служба політичної сили.

"Днями навіть "100% свій прокурор" пан Рябошапка визнав, що доказів проти підозрюваних у справі Шеремата недостатньо. Але українських патріотів, які стали жертвами політичного піару найвищого керівництва держави, продовжують утримувати в СІЗО", - сказав співголова фракції Артур Герасимов на засіданні погоджувальної ради. 

"Ми вимагаємо внести до порядку денного проект постанови про запуск роботи тимчасової слідчої комісії у справі Шеремета", - заявив він.

Вакарчук повідомив, що почав писати вірші на політичну тематику

Як повідомлялося, вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва було підірвано машину керівника інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули, в якій перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху. 

12 грудня 2019 року поліція провела низку обшуків і повідомила про підозру деяким фігурантам справи. Того самого дня відбувся брифінг за участю керівництва Нацполіції, МВС і президента України Володимира Зеленського, на якому було частково розкрито проміжні результати розслідування та названо імена підозрюваних у вбивстві Шеремета.

Про підозру у вбивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку, усіх їх затримано. Подружжя Владислав та Інна Грищенки, також учасники АТО, були затримані в іншій справі, але є фігурантами справи щодо вбивства Шеремета. 

Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом убивства Шеремета була спроба дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні.

13 грудня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 8 лютого 2020 року Кузьменко, для Дугарь суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 8 лютого 2020 року. 14 грудня суд заарештував до 8 лютого 2020 року Антоненка.