Лавров назвав умову для нового "нормандського саміту"

Автор
211
Лавров назвав умову для нового "нормандського саміту"

Глава МЗС Росії Сергій Лавров поки не бачить прогресу по жодному із напрямків.

Новий саміт у "нормандському форматі" може бути скликаний тільки після того, як буде реалізовано рішення попереднього, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров. 

"Підстави можуть з'явитися тільки в одному випадку: якщо рішення попереднього саміту, який відбувся в Парижі в грудні, буде виконано", - сказав Лавров на прес-конференції в понеділок.

"Поки що ми прогресу на жодному з напрямів не спостерігаємо", - додав він.

За словами міністра, розведення сил і засобів на лінії зіткнення "гальмує Київ".

"Було погоджено розведення тільки в трьох конкретних населених пунктах. Ці три конкретні пункти досі узгоджуються, ми бачимо відсутність великого бажання української сторони на цю тему домовлятися", - сказав міністр.

Він наголосив, що немає прогресу і щодо взаємодії з розмінування, "тут усе впирається в алогічне небажання української влади, як за Порошенка, так і за Зеленського зараз, виконувати вимоги Мінських домовленостей про налагодження прямого діалогу з Донецьком і Луганськом", немає прогресу і стосовно імплементації "формули Штайнмаєра" та закріплення статусу Донбасу в українському законодавстві.

Крім того, за словами міністра, необхідно не лише виконати рішення попереднього саміту, а й підготувати нові конкретні рішення.

Зеленський: Росія повинна захотіти віддати Україні окуповані території

"Тому коли ми чуємо заяви колег щодо "нормандському формату" у квітні як дату скликання саміту, це тільки побажання, ідеї, які висловлюються, але не більше", - сказав Лавров.