Опитування: хто залишається лідерами електоральних симпатій українців?

Автор
309
Опитування: хто залишається лідерами електоральних симпатій українців?

Якби найближчим часом відбувалися вибори, Зеленського підтримали б 40%, партію "Слуга народу" – 36% тих, хто візьме участь у виборах і визначився.

Лідерами симпатій українського електорату залишаються президент Володимир Зеленський та партія "Слуга народу".

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова з 13 по 17 лютого.

"Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів отримав би Зеленський (40% серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме)", - йдеться в повідомленні.

Зеленський нагородив Чапкіса орденом Ярослава Мудрого V ступеня

15% респондентів мають намір голосувати за співголову фракції "Опозиційна платформа - за життя" Юрія Бойка, 13,5% ˗ за екс-президента України, народного депутата Петра Порошенка, 10% ˗ за лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко.

Крім того, вказується, що якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б політична партія "Слуга народу" - за неї готові віддати свій голос 36% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме.

За "Опозиційну платформу ˗ за життя" готові віддати свій голос 15% тих респондентів, які прийдуть на виборчі дільниці і визначилися з вибором, за "Європейську солідарність" ˗ 13%, за ВО "Батьківщина" ˗ 10%, за партію "Сила і честь" ˗ 5%.

Порівняно з результатами опитування, проведеного Центром Разумкова у січні цього року, знизився рівень електоральної підтримки партії "Слуга народу" (з 45% до 36%), і на статистично значущому рівні зросли наміри голосувати за ВО "Батьківщина" (з 8% до 10%) і партію "Опозиційний блок" (з 0,9% до 2%).

КВУ: У "Слузі Народу" офіційно не працює жоден працівник

Довідка. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками.

Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова з квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Як повідомлялося раніше, за підсумками опитування Всеукраїнської асоціації соціологів, проведеного з 3 по 7 лютого, президент України Володимир Зеленський залишається лідером довіри серед українців, а рейтинг політичних сил продовжує очолювати партія "Слуга народу".