Глава МЗС Люксембургу: НАТО не варто втручатися в ситуацію в Ідлібі

Автор
Глава МЗС Люксембургу: НАТО не варто втручатися в ситуацію в Ідлібі

Напередодні вночі, унаслідок обстрілу з боку сирійських урядових сил в Ідлібі загинуло понад 30 турецьких військовослужбовців.

Глава МЗС Люксембурга Жан Ассельборн вважає, що НАТО не варто втручатися в ситуацію в сирійському Ідлібі і що країни-члени НАТО на засіданні в п'ятницю не ухвалять рішення про задіяння статті 5-ї Вашингтонського договору (про колективну безпеку).

"Я вважаю, що єдине, що наразі можливо щодо НАТО - сказати: не НАТО вирішувати цю проблему", - сказав Ассельборн у п'ятницю на прес-конференції в Москві після переговорів із російським колегою Сергієм Лавровим, коментуючи останнє загострення ситуації в ідлібській зоні деескалації. 

"Наразі Туреччина має повне право попросити допомогу на підставі 4-ї статті (Вашингтонського договору - ІФ), але не в контексті 5-ї статті, тому що це означало б, що війська НАТО втручатимуться в Сирії і боротимуться з сирійським урядом і, ви розумієте, які будуть наслідки. Ми перебуваємо не в цій логіці, я гадаю. Сподіваюся, що ми таке рішення не ухвалимо", - наголосив люксембурзький міністр. 

Туреччина заявляє, що повідомляла Росію про розташування своїх сил в Ідлібі

"І ми сподіваємося, що діалог між президентом Путіним і президентом Ердоганом призведе до рішення, і я переконаний, що Росія зробить все можливе, щоб цю військову операцію було зупинено", - зазначив Ассельборн.

Він також нагадав, що "Туреччина не просила дозволу в НАТО на цю військову операцію в Сирії".

Напередодні вночі, за повідомленнями турецької влади, унаслідок обстрілу з боку сирійських урядових сил в Ідлібі загинуло понад 30 турецьких військовослужбовців. Анкара завдала ударів у відповідь із землі та повітря по позиціях сирійських сил.

Анкара також запросила скликання в п'ятницю Північноатлантичної ради на підставі 4-ї статті Вашингтонського договору, яка передбачає, що кожна країна-член альянсу має право на проведення наради із блоку в разі якщо визнає, що її безпека, територіальна цілісність або політична незалежність перебувають під загрозою.