Розпочалось засідання Верховної Ради: гральний бізнес на порядку денному

Автор
535
Розпочалось засідання Верховної Ради: гральний бізнес на порядку денному

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив ранкове пленарне засідання парламенту в четвер, 2 липня.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим”, - сказав спікер.

У залі засідань зареєструвалося 288 народних депутатів.

2 липня Рада планує продовжити розпочатий 30 червня розгляд поправок до законопроєкту "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" (№2285-д).

Окрім того, порядком денним передбачено розгляд інших питань, зокрема законопроєктів у сфері медицини, освіти та економіки.

Так, другим питанням пленарного четверга є розгляд законопроєкту "Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові" (№ 3648). Після цього депутати збираються включити до порядку денного сесії законопроєкти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу у сфері охорони здоров'я" (№ 3671) і "Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності" (№ 3668).

На повторне перше читання винесено законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)" (№ 3012-2).

У другому читанні Рада має намір ухвалити законопроєкти "Про внесення змін до закону України "Про нотаріат" (щодо усунення законодавчих колізій та прогалин)" (№ 1220) та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо прискорення дерегуляції у сфері господарської діяльності" (№1067-д).

Як повідомлялося, 30 червня Голова Верховної Ради Дмитро Разумков не виключив, що депутати розглядатимуть у другому читанні законопроєкт про гральний бізнес упродовж кількох днів, адже до нього внесено понад 3500 поправок.

У свою чергу голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук (фракція “Слуга народу”) прогнозувала, що парламентарії завершать їх розгляд до кінця поточного тижня.

Рада ухвалила цей законопроєкт у першому читанні 16 січня 2020 року.

Разумков просить Раду зробити все, аби вибори могли відбутися вчасно

Документ, зокрема, пропонує запровадити кримінальну відповідальність за організацію азартних ігор без ліцензії. Також законопроєкт дозволяє розташовувати зали з ігровими автоматами тільки в готелях, які мають три, чотири або п'ять зірок.

Окрім того, згідно з документом, резидентам держави-агресора буде заборонено мати гральний бізнес на території України. Законопроєктом передбачається і регулювання "класичних" лотерей.