МВФ: Світова економіка серйозно покращилися всього за декілька місяців

Автор
МВФ: Світова економіка серйозно покращилися всього за декілька місяців

Світова економіка всього за декілька місяців серйозно покращилися на 3,3% у 2020 році.

Перспективи розвитку світової економіки всього за декілька місяців серйозно покращилися, вважає глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.

"Ми в кращому становищі в січні 2020 року, ніж ми були в жовтні 2019 року, коли відбувалася річна зустріч МВФ", - сказала Георгієва у відповідь на прохання модератора сесії форуму в Давосі коротко сформулювати погляд на ситуацію в світовій економіці. 

Сесія Global Economic Outlook традиційно закриває ділову програму Всесвітнього економічного форуму. Георгієва вперше приймає в ній участь в ролі глави МВФ, а її попередниця на цій посаді Крістін Лагард - як голова Європейського центробанку.

Ексголова ОБСЄ запевняє, що ЄС не зніматиме санкцій з Росії

Георгієва нагадала, що МВФ прогнозує зростання світової економіки на 3,3% у 2020 році і на 3,4% у 2021 році. "Це очевидне поліпшення порівняно з рекордно низькими 2,9% у минулому році", - сказала вона. 

"Що є драйвером позитивних змін. По-перше, знижується напруженість у світовій торгівлі", - сказала глава МВФ, нагадавши про укладення торговельної угоди США та Китаю. Ризики торговельних обмежень, за її словами, суттєво стримували нові інвестиції.

Окрім того, зростання стимулювала монетарна політика центральних банків, які діяли синхронізовано. За підрахунками МВФ, 49 центральних банків зробили в сумі 71 зниження ставки, сказала Георгієва.

Представники ЄС планують підписати Brexit-угоду у п'ятницю

При цьому, за її словами, МВФ не вважає прогнозовану динаміку - 3,3% - "фантастичною", це все ще "мляве" зростання. "Ми хочемо бачити більше дій (спрямованих на стимулювання зростання - ІФ) за межами монетарної політики, більш агресивну фіскальну політику, структурні реформи, спрямовані на посилення конкуренції", - заявила Георгієва.

Лагард загалом розділила позитивний погляд Георгієвої, відзначивши позитивні сигнали в економіці ЄС - зокрема у сфері зниження безробіття і зростання доходів населення.

"У нас ніколи не було таких хороших показників зайнятості, ми, безумовно, повернулися в докризовий період", - сказала Лагард. ЄЦБ очікує, що зростання доходів населення зумовить посилення споживчого попиту, і, відповідно, стимулює інфляцію, "зробивши наше життя легшим". Однак поки що це тільки сподівання, оскільки наразі трансмісійний механізм ще не запрацював, визнала голова ЄЦБ.