Зеленський поставив завдання обмежити імпорт електроенергії та вугілля

Автор
406
Зеленський поставив завдання обмежити імпорт електроенергії та вугілля

Президент підкреслив, що імпорту немає місця в українській вугільній галузі, тому завдання термінове.

Президент України Володимир Зеленський поставив перед міністром енергетики та захисту навколишнього середовища Олексієм Оржелем завдання обмежити імпорт електроенергії та вугілля, і дозволити ввезення тільки тих марок вугілля, які не видобуваються в Україні.

Про це Зеленський заявив на Всеукраїнській нараді працівників вугільної галузі України.

"Про який імпорт може йти мова, коли країни, з яких ми імпортуємо, не пускають нас на свої ринки? Тому спочатку наше вугілля, наші шахтарі, наша електроенергія. Якщо якась марка вугілля у нас не видобувається, тільки тоді ми можемо починати обговорювати питання конкретної марки та імпорту цієї марки", – сказав він. 

Зеленський дав два місяці на закриття боргів перед гірниками

Зеленський підкреслив, що імпорту немає місця в українській вугільній галузі, тому завдання термінове.

Довідка. Україна почала відчувати гострий дефіцит енергетичного вугілля з літа 2014 року, коли внаслідок військових дій на сході країни повністю втратила контроль над частиною Донбасу, де розташовані більшість шахт. Після цього країна почала імпортувати вугілля.

У квітні 2019 року уряд РФ обмежив ввезення продукції паливно-енергетичного комплексу в Україну. З 1 червня поточного року вугілля, нафту і нафтопродукти можна вивозити в Україну лише на підставі окремих дозволів.