Ціни на нафту знову зросли

Автор
Ціни на нафту знову зросли

Виробники почали скорочувати обсяги добування, аби компенсувати спад попиту на паливо.

Ціни на нафту підскочили, оскільки виробники скоротили обсяги добування, а запаси зростають повільніше, ніж очікувалось. Про це повідомляє Reuters.

Виробники почали скорочувати обсяги добування, аби компенсувати спад попиту на паливо, викликане пандемією коронавірусу, у той час як  у США запаси нафти зросли до меншого показника, ніж очікувалось.

Водночас аналітики наголошують, що ринок нафти не є магічно фіксованим. Проблема зберігання палива досі залишається.

У середині квітня 23 найбільших виробники нафти домовилися добровільно скоротити виробництво сировини протягом двох місяців на 9,7 млн барелів на добу з метою стабілізації нафтового ринку. З липня до кінця поточного року скорочення становитиме 7,7 млн барелів на добу, а з січня 2021 року до травня 2022 року — 5,7 млн барелів на добу. Деякі країни, наприклад Кувейт, Азербайджан, Алжир, почали знижувати виробництво заздалегідь, не чекаючи 1 травня.

Курс гривні четвертий день поспіль зростає до долара

Скорочення видобутку нафти ще не почалися повною мірою, проте у результаті відновлення попиту запобіжить формуванню надлишку пропозиції на ринку, розповів експерт Julius Baer Норберт Рюкер. Ціни на нафту марки Brent можуть повернутися вище $30 за барель вже до кінця літа і перевищити $40 за барель до кінця 2020 року, прогнозують у Julius Baer.