Обираємо сукуленти для декору (Фото)

Автор
2039
Обираємо сукуленти для декору (Фото)

Кімнатні рослини, з якими можна забути що таке полив.

Сукуленти — це рослини, які можуть утримувати вологу і витрачати її по мірі необхідності, інформує Ukr.Media.

До групи сукулентів відносять рослини різних видів, походження, абсолютно відмінні зовні. Об'єднує їх саме вміння економити воду, якщо це потрібно.

Ці рослини дуже толерантні до умов: вони спокійно переживуть не частий полив і погане освітлення. Якщо ви ще не мали справи з кімнатними рослинами, то сукуленти — гарний вибір.

Завдяки компактності, вмінню пристосовуватися і незвичайному зовнішньому вигляду, сукуленти використовуються для оформлення альпійської гірки, вертикального озеленення, тераріумів та для виготовлення різних композицій. Ми розповімо про 7 різних видах сукулентів, з розведенням, яких справляться навіть новачки.

Конофітум і літопс

Ці рослини також відомі під назвою «живі камені». Це невисокі м'ясисті рослини, які мають форму конуса, серця або каменів, залежно від видів. Той і інший сукулент представлений великою різноманітністю видів, що відрізняються кольором і формою листя.

Конофітуми і літопси люблять гарне освітлення і прекрасно живуть в літній час на балконі. Полив не повинен бути надмірним, а взимку зовсім припиняється. Ці сукуленти привабливі своєю компактністю і незвичайним виглядом. Для розмноження можна відсадити одну або декілька рослин в окремий горщик. Сукуленти слід пересаджувати не частіше одного разу в два-три роки.

Граптопетал

Граптопетал — сукулент з листям, зібраними в щільну розетку. Ця рослина також має велику кількість різновидів, що відрізняються зовнішнім виглядом і розміром: є мініатюрні граптопетали, а є екземпляри, що досягають одного метра у висоту. Граптопетал полюбляє гарне освітлення, може навіть витримувати прямі сонячні промені. Полив помірний, важливо не заливати рослина і не лити воду на листя.

Молодило

Назва «молодило» на латині звучить як Sempervívum і перекладається дослівно як «завжди живий» (semper — завжди, vivum — живий). Така назва як не можна краще говорить про невибагливість рослини і уміння пристосовуватися. Його також називають «кам'яна троянда»: листя цього виду зібрані в красиві рівні розетки.

Як і всі сукуленти, молодило любить яскраве освітлення. Втім, на тінистому вікні ця квітка теж виживе, але, можливо, змінить забарвлення. Поливають його раз на тиждень влітку і один-два рази на місяць взимку. Робити це треба акуратно, щоб вода не потрапила на листя.

Лампрантус

Лампрантус — це сукулент, який цвіте красивими квітами (цвітіння можливе тільки при хорошому освітленні). Відомо понад 150 видів лампрантуса, вони різноманітні і декоративні.

Лампрантус добре себе почуває на освітленому вікні, в тіні ж він не цвіте. Поливають рослину не частіше одного разу в тиждень, восени і взимку можна поливати тільки в тому випадку, якщо листки почали в'янути.

Агава

Агава — сукулент родом з Мексики. Існує 300 видів агави, для вирощування в домашніх умовах використовують види, які повільно ростуть. Агава цвіте один раз за все життя, після цього рослина гине. Дуже красива Агава Королеви Вікторії.

Цю квітку вирощують на освітленому підвіконні, навесні і влітку поливають рясно, восени і взимку помірно.

Гавортія

Гавортія — сукулент з жорсткими листям, покритими наростами. Батьківщина рослини — Південна Африка. Рослина виділяється своїм характерним листям. Гавортія невибаглива. Розташовувати її краще на добре освітленому місці, але не під прямими променями сонця. Полив помірний, зволожувати повітря не треба.

Брігамія

Брігамія — деревоподібний сукулент, який ще називають Гавайською пальмою. Стебло в неї дуже щільне, схожий на стовбур. Вгорі виростають гілочки, на кожній гілці — один листочок. В домашніх умовах стовбур може досягати у висоту одного метра. Цвіте брігамія блідо-жовтими квітками.

Тренди/антитренди інтер'єру у 2020 році

Розташовувати брігамію слід на південній стороні, оберігаючи її від прямих сонячних променів влітку. Рослину слід обприскувати, полив помірний. Завдяки здатності накопичувати вологу вона може вижити при довгій паузі в поливі.

Як бачите, сукуленти дуже різноманітні. Об'єднує їх невибагливість, завдяки якій вони можуть спокійно пережити недостатній догляд. При цьому сукуленти можуть стати справжньою прикрасою вашого будинку.