Будь-який телефон може вибухнути: у яких випадках і як знизити цей ризик

Читать на русском
Автор

Правильні звички знижують небезпеку

У світлі "пейджерної атаки" в Лівані багато хто замислився, чи є загроза вибуху мобільного телефону. Насправді таке не виключено, акумулятор смартфона може перегрітися та вибухнути, але є способи мінімізувати цей ризик.

Основна причина вибуху акумулятора – коротке замикання між катодом та анодом, пише сайт itechua. Це призводить до різкого підвищення температури до 80-90 градусів, що викликає реакцію між розплавленим літієм та електролітом, яку супроводжує виділення вибухонебезпечних сполук. У більшості випадків вибух відбувається за температури 200 градусів через накопичення вибухонебезпечних сумішей.

Одна з причин, яка може спричинити коротке замикання між катодом і анодом — занадто гнучкий корпус телефону і батарея, що щільно прилягає до нього. Крім конструкційних дефектів та виробничих проблем, акумулятори можуть вибухнути внаслідок перегріву. Його може спричинити використання неоригінальних зарядних пристроїв. Також температура може різко зрости під час заряджання телефону під час інтенсивного навантаження, наприклад гри.

Також у жодному разі не можна залишати смартфон на прямих сонячних променях. Якщо при цьому він стоїть на зарядці – ризик перегріву батареї та навіть її вибуху дуже високий.

Крім того, небезпека вибуху акумулятора зростає, якщо він старий. З часом на аноді можуть утворюватися металеві літієві дендрити, досягаючи катода, вони можуть викликати коротке замикання.

Як знизити небезпеку вибуху акумулятора

  • Заряджати телефон лише оригінальними або сертифікованими зарядними пристроями
  • Не залишати смартфон на сонці
  • Не заряджати пристрій одночасно з інтенсивним використанням
  • Не користуватися телефоном із вигнутою задньою кришкою, це може бути ознакою здутого акумулятора

Раніше "Телеграф" розповідав, у яких місцях дома небезпечно заряджати телефон і чому. Важливо знати одне правило.