Чого боїться міль у квартирі: комаха зникне раз і назавжди

Читать на русском
Автор
3164
Харчова міль здатна знищити усі запаси
Харчова міль здатна знищити усі запаси. Фото vazhnoznat.com

Чим раніше ви почнете з нею боротися, тим менше вона зіпсує

Нещодавно ми розповідали, як прогнати павуків із дому. А сьогодні пропонуємо дізнатися, чого боїться міль — ця невелика комаха може завдати серйозної шкоди вашим продуктам та одязі. І чим раніше ви почнете з нею боротися, тим менше речей вона встигне зіпсувати безповоротно.

Як можна позбавитися цього небажаного гостя у вашій квартирі? Як тільки ви помітили міль, що літає, приготуйтеся до ретельного прибирання і якнайшвидше виділіть для цього час.

Як вивести міль з шафи з крупами — поради

Це може вимагати зусиль і терпіння, але за допомогою правильних запобіжних заходів у вас є шанс зберегти ваші продукти. Насамперед звільніть полиці та ящики від усього, що в них знаходиться. Уважно огляньте коробки та пакети на предмет ураження шкідником.

Ви обов’язково маєте знайти джерело, де розмножується міль. Знищте гнізда і пересипте крупи у пластикові контейнери або пляшки, попередньо прожаривши їх у духовці та остудивши.

Внутрішні поверхні шаф протріть ароматизованим розчином з ялицевою або кедровою олією, настоянкою евкаліпта. На полиці розкладіть господарське чи дьогтьове мило.

Розмістіть у тумбочках та шафах сухі трави, зібрані в полотняний мішечок:

  • лаванда;
  • полин;
  • розмарин;
  • гвоздика;
  • чебрець;
  • герань;
  • пижмо.

Також ви можете використовувати як віддушку лавровий лист. Міль відлякують і покупні репеленти — їх зручно клеїти до стін шафи та зазвичай можна регулювати інтенсивність запаху.

Якщо завелася міль у шафі з одягом, алгоритм дій буде таким самим — ревізія, прибирання та розміщення репелентів, що відлякують. В основному міль живиться вовною, шовком та хутром. Обов’язково перегляньте кожну річ, адже якщо ви залишите хоч одну личинку, то все почнеться спочатку. Регулярно провітрюйте шафи та періодично періть одяг.

Раніше ми розповідали, скільки жуків ви з’їдаєте за рік — ви будете дуже здивовані. Читайте в наступній статті, чи можна їсти крупу з жуками та від яких трьох видів найбільше страждають ваші запаси.