Коронавірус виявили у лускатих тварин панголінів

Автор
666
Коронавірус виявили у лускатих тварин панголінів

У панголінов, на 99% ідентична геному коронавірусу нового типу у хворих людей.

Група науковців із Китаю встановила, що ймовірним проміжним хазяїном нового типу коронавірусу є тварина панголін, повідомляє в п'ятницю китайське телебачення.

Дослідження провели фахівці Південно-Китайського сільськогосподарського університету та лабораторії сучасного сільського господарства Ліннань-Гуандун. Вони здійснили аналіз 1 тис. зразків генетичного матеріалу. 

Науковцям вдалося встановити, що геномна послідовність нового типу коронавірусу, виділеного у панголінов, на 99% ідентична геному коронавірусу нового типу у хворих людей.

В Австралії виростили коронавірус зі зразка зараженого пацієнта

Науковці зазначають, що панголіни можуть бути не єдиними проміжними хазяями вірусу.

Фахівці стверджують, що їхня робота дасть змогу швидше взяти під контроль спалах коронавірусу. Вони сподіваються, що вона допоможе науковцям знайти інших потенційних хазяїв вірусу, а поки що закликають громадян Китаю не наближатися до диких тварин.

Водночас у повідомленнях не уточнюється, чи міг коронавірус передатися людині саме від панголінів.

Раніше китайські науковці висловлювали думку, що вперше заразитися коронавірусом людина могла від змії. Також вони повідомляли, що джерелом походження вірусу могли бути тварини із сімейства криланових.

Панголіни - ссавці, вкриті великими лусками. Вони живуть в Африці та Азії, скрізь їхня популяція не дуже велика. Панголіни вкрай популярні серед браконьєрів в Азії, в Китаї є закони, що обмежують їх вилов. Китайські ЗМІ порівнюють вартість луски панголінів на чорному ринку з вартістю срібла.

Високі ціни на луску панголінів пов'язані з її популярністю в китайській народній медицині. Лікувати лускою панголінів пропонують чимало захворювань: від астми до артриту. 

М'ясо панголінів також високо цінується, в Китаї та В'єтнамі воно вважається делікатесом.